Balıkesir Merhaba Gazetesi

Milletvekili Canbey TBMM’de Balıkesir’i Anlattı

Milletvekili Canbey TBMM’de Balıkesir’i Anlattı
18 Aralık 2020 - 10:50

Milletvekili Canbey TBMM’de Balıkesir’i Anlattı

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Yavuz Subaşı, Belgin Uygur ve Mutlu Aydemir ile Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Balıkesir’e yapılan yatırımları ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri anlattı.

“EN YAŞANBİLİR KENT YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir İda Madra Jeoparkı Projesi’nin hayata geçirilmesi için UNESCO’ya başvuru yapıldığını bildirdi. Canbey, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Yavuz Subaşı, Belgin Uygur ve Mutlu Aydemir  ile Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Balıkesir’e yapılan yatırımları anlattı. Balıkesir’in turizm potansiyeline ve verimli topraklara sahip bir il olduğunu ifade eden Canbey, Balıkesir’i Türkiye’nin en yaşanılabilir kenti yapmaya çalıştıklarını söyledi.

İDA-MADRA PROJESİ

İzmir ve Çanakkale’yi de kapsayan Balıkesir İda Madra Jeoparkı Projesi’ne değinen Canbey, projenin hayata geçirilmesi için UNESCO’ya da başvuru yaptıklarını bildirdi.
Kentsel dönüşüm çalışmalarının da devam ettiğini dile getirin Canbey, bu çalışmayla şehrin konut altyapısının yenilenmiş olacağını kaydetti. Canbey, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’na yaptığı başvuruyla “Öğrenen Şehir” unvanı aldığını belirtti ve bu konudaki çabalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür etti.

EDREMİT KÖRFEZİ HAZİNELERİ

Edremit Körfezi’nde saklı hazineler olduğunu, bu hazinelerin çıkarılması için çalışmalar yapıldığını anlatan Canbey, bölgede dalış turizminin geliştirilmesi ve Kuş Cenneti Milli Parkı’nın korunmasına yönelik çalışmaların yapıldığını söyledi. Turizm konaklama sıralamasında Balıkesir’in dünyada dokuzuncu sırada olduğunu vurgulayan Canbey, “İlimiz turizmde Türkiye ve dünya için önemli bir alan. Sarımsaklı Plajı’mıza da millet bahçesi yapılacak.” dedi.

BALIKESİR’DE GÜZEL HİZMETLER OLUYOR

AK Parti olarak Balıkesir’de hizmet destanları yazdıklarının söyleyen Canbey, “Balıkesirimizin gelişmesi için büyük emekleri bulunan AK Parti Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a, İl Başkanımız Ekrem Başaran’a, İlçe Belediye Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza ve AK teşkilatlarımıza, Balıkesir için çalışan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.