Balıkesir Merhaba Gazetesi

Milletvekili Mustafa Canbey İtalya’da

Milletvekili Mustafa Canbey İtalya’da
19 Kasım 2021 - 18:31

Milletvekili Mustafa Canbey İtalya’da

TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi olan AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Akdeniz-PA toplantıları kapsamında AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ile birlikte ülkemizi temsilen İtalya’ya gitti. Programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, KADEM Uygulaması ile Akdeniz-PA tarafından ödül verdiler.

Göç yönetimi, küresel iklim değişikliği ve bölgesel kalkınma konularında önemli toplantılara katılacak olan Milletvekili Canbey “Uluslararası iş birliklerinin önemini biliyor, tüm dünya toplumları olarak birlikte yaşadığımız dünyanın gelecek nesillere miras kalabilmesi için çalışmalar sürdürüyoruz. Bu noktada önemli bir vizyon ortaya koyan Akdeniz Parlamenter Asamblesi’nin bir üyesi olarak, yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında İtalya’dayız. Toplantılarımızın neticelerinin başta Türkiye’miz olmak üzere tüm bölge ülkeleri için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Akdeniz-PA 2021 Yılı Ödül Töreni’nde KADES Uygulaması ile ödüle layık görülen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu tebrik eden Milletvekili Canbey; “İtalya’nın başkenti Roma’da, Akdeniz-PA 2021 Yılı Ödül Töreni’ne, Türk Grubu Başkanımız Sn. Atay Uslu ile katıldık. Ödül Töreni’nde, aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadelede KADES Uygulaması ile ödüle layık görülen İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’yu tebrik ediyorum.” dedi.

AKDENİZ-PA bölgesel istikrar, güvenlik ve güven artırıcı önlemler, terörizme karşı mücadele, küreselleşme, göç, kalkınma başta olmak üzere; ekonomi, ticaret, finans, sanayi, tarım, balıkçılık, istihdam ve nüfus, yoksulluk, su ve enerji kaynakları, çevrenin korunması, turizm, ulaşım, bilim, teknoloji, kültür alanlarında çalışma yapıyor.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.