İlçe HaberleriSiyaset

Milletvekili Sarı “Zammı Geri Çekin!”

Balıkesir  CHP Milletvekili Serkan Sarı, tarımsal sulamada yapılan elektrik zammını Meclis Genel Kurulu’nda eleştirdi. Sarı, “Size rağmen yıllardır üretmek için mücadele eden çiftçimiz elektrik faturasıyla bir kez daha çarpıldı” dedi.

Milletvekili Sarı “Zammı Geri Çekin!”

Milletvekili Sarı &Quot;Zammı Geri Çekin!&Quot;
Milletvekili Sarı “Zammı Geri Çekin!”

“Elektrik zammı herkesi çarpıyor”

Sarı, AK Parti iktidarına seslenerek elektrik zammının geri çekilmesi gerektiğini belirtti. Konuşmasında, elektrik zammının enflasyona olası etkilerine de değinen Sarı, “Elektrik zammı herkesi çarpıyor. Çiftçimizin elektriğine yapılan yüzde 30 zammı geri çekin” şeklinde konuştu.

“Çiftçimiz nasıl kazanacak, nasıl üretecek?”

CHP Milletvekili Serkan Sarı, çiftçilerin mazot, sulama suyu ve diğer üretim maliyetlerindeki artışları dile getirdi. Tarımsal üretimin zorlaştığını söyleyen Sarı, “Buğday, arpa, çay, fındık gibi ürünlerde çiftçimizin beklediği taban fiyatları vermediniz. Bu durumda çiftçimiz nasıl kazanacak, nasıl üretecek?” diyerek sorunun derinliğine işaret etti.

“Vatandaşlarımızı yoksullaştıran bu zammı derhal gözden geçirin”

Sarı, elektrik zammının enflasyona yüzde 1 oranında etki yapabileceğini belirterek, “Elektriğe yapılan zammın ekmeğe, süte, ete ve diğer temel ihtiyaçlara zam olarak yansıyacağını unutmamak gerekir. Vatandaşlarımızı yoksullaştıran bu zammı derhal gözden geçirin” ifadelerini kullandı.

Haber: Bülten

CHP’li Sarı: “Uçak İnmeyen Havaalanına 2 Yılda 112 Milyon Lira Harcandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu