GündemSporTürkiye Gündemi

Milli Güreşçi Yasemin Adar Yiğit’in Altın Madalya Hedefi

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit, koleksiyonundaki eksik altın madalyayı tamamlamak için Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na hazırlanıyor

Milli Güreşçi Yasemin Adar Yiğit’in Altın Madalya Hedefi

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit, koleksiyonundaki eksik altın madalyayı tamamlamak için Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na hazırlanıyor

Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için Bakü’de rakiplerini yenerek kota aldığını hatırlatan Yasemin Adar Yiğit, takım olarak çok iyi durumda olduklarını ve çok çalışarak Türkiye’yi olimpiyatlarda en iyi şekilde temsil edeceklerini belirtti. “Biz 11 ay kamptayız ve çok fedakarlık yapıyoruz. Bayramlarda, düğünlerde, cenazelerde sevdiklerimizle bir araya gelemiyoruz. Hep kamptayız, ailelerimizden, eşlerimizden uzaktayız. Teknik heyetimiz de aynı şekilde. Ülkemizi her zaman en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. Çok güzel bir amaç, hedef ve yol var,” dedi.

Kadın güreşçilerin de çok başarılı sonuçlar aldığını vurgulayan Yiğit, Paris’e bu branşta 5 kadın sporcuyla gideceklerini aktardı. Güreşe ilk başladığında kadınların bu sporu yapamayacağını söyleyenler olduğunu belirten Yiğit, “Ben onlara hiçbir zaman inanmadım ve hayallerimin peşinden gittim. Çok şükür ben ve arkadaşlarım şampiyonluklar kazandık. Artık takımımız çok kuvvetli. Evin Demirhan, Zeynep Yetgil, Nesrin Baş, Buse Tosun ve ben olimpiyatlarda ülkemizi temsil edeceğiz. Koleksiyonumda sadece olimpiyat altın madalyası eksik kaldı, diğer bütün altın madalyaları elde ettim. Şimdiki hedefim ise olimpiyatlarda altın madalya alarak İstiklal Marşı’mızı okutmak,” diye konuştu.

Milli Guresci Yasemin Adar Yigitin Altin Madalya Hedefi

Gençlere en iyi şekilde rol model olduğuna inandığını belirten Yiğit, “Genç kızlarımıza yol göstermeye çalışıyorum. Kızlarımız güzel başarılar kazanıyor. Bana sosyal medyadan, ‘Abla senin gibi olmak istiyorum,’ diye mesaj atıyorlar. Onlara iyi bir şekilde örnek olabiliyorsam ne mutlu bana,” ifadelerini kullandı.

Kahraman: “Yasemin’in Tarih Yazmasını Bekliyoruz”

Kadın Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Efraim Kahraman, hazırlıklarını çok sıkı sürdürdüklerini ve hedeflerinde olimpiyat şampiyonluğu olduğunu belirtti. “Beş kadın güreşçiyle olimpiyatlara katılarak yine bir tarih yazdık. Çok mutluyuz, hedefimiz çok büyük. Hedefimiz olimpiyat şampiyonu çıkarmak. İnşallah bunu başaracağız. Yasemin’in koleksiyonunda sadece olimpiyat şampiyonluğu eksik. Paris’te onu da ekleyerek Yasemin’in tarih yazmasını bekliyoruz,” dedi.

Balıkesir’de Satranç Heyecanı! Ödüllü Turnuva Başlıyor

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu