Balıkesir Merhaba Gazetesi

Milli İttifak adaylarını tanıttı

Milli İttifak adaylarını tanıttı
27 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi 07 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesinde ‘Milli İttifak’ çerçevesinde seçimlere beraber girerken, önceki gece Karesi AVM’de aday tanıtım şöleni gerçekleştirildi.

Balıkesir milletvekili adaylarının tanıtım şöleni açılışını Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Taşkın ile Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Ahmet Cemil Aydoğan birlikte yaptı. Ardından Büyük Birlik Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı bir konuşma gerçekleştirdi. Alfatlı, AKP hükümetinin 12 yıllık iktidarı boyunca ülkeyi büyük bir kaos’a soktuğunu dile getirerek başladığı konuşmasında, ülkenin ve milletin maddi ve manevi açıdan yeniden ayağa kalkabilmesi için, yozlaştırılmış, erozyona uğramış Ahlak ve Maneviyatın yeniden inşası için Milli İttifak kurduklarını belirtti.

“Bu ittifak sadece Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partililerin arzusu değil, büyük Müslüman Türk milletinin ve Müslüman coğrafyasındaki mazlum insanların arzusuydu” diyen Alfatlı, “Bu ittifakı gerçekleştirerek milletimizi kamplaştırmaya, ayrıştırmaya ve oradan da çatıştırmaya çalışanlara inat biz birlik dedik, milli ittifak dedik öylede demeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmasında, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı durumları anlatan Alfatlı, “Bütün bunlara dur demek için kurulan ve pırıl pırıl kadrolarıyla Milletimizin huzuruna çıkan Milli İttifak’ın Milletimiz tarafından Hüsn’ü kabul ve heyecanla karşılandığını görüyor ve bundan büyük bir mutluluk duyuyoruz” ifadelerine yer verdi. Alfatlı konuşmasını “İnanıyoruz ki, 7 Haziran’da 13 yıldır tek başına iktidarda olan, buna karşın her şeyi 13 yıl öncekinden daha geri bir çizgiye sürükleyen AKP’yi sandığa gömerek, Milli İttifak’ı iktidara taşıyacaktır. “Milli İttifak” herkesi şaşırtılacak bir sonuç alacaktır” diyerek bitirdi.

Alfatlı’nın konuşmasının ardından aday tanıtımına geçildi.  İsimleri ve özgeçmişleri okunan adaylar sahneye çıkarak hep birlikte katılımcıları selamladılar. Milli İttifak’ın aday listesi ise şöyle; 1. Kadir Talyurt (Avukat), 2. Zeki Uçar (Tüccar), 3. Ahmet Pınar (Ticaret), 4. Hamza Başarır (Çevre Danışmanı), 5. İsmail Gügen (Mühendis), 6. Hatice Eren (Yönetici), 7. B. Murat Şavkın (Ticaret) ve 8. Mehmet Önal (Petrol Ticareti

HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.