Balıkesir Merhaba Gazetesi

“ MİLLÎ İTTİFAK BARAJI YIKACAK ”

“ MİLLÎ İTTİFAK BARAJI YIKACAK ”
16 Nisan 2015 - 0:48

Genel

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi Yedi Haziran seçimlerine ortak listeyle girecek. İttifak Saadet Partisi çatısı altında gerçekleştirilecek.
Yedi haziran seçimleri için partiler hazırlıklarını sürdürürken Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi genel merkezleri tarafından seçim ittifakı gerçekleştirildi. Partililerce “Büyük Buluşma”  diye adlandırılan seçim ittifakı iller bazında da büyük bir hareketlenmeye sebep oldu. İki parti Saadet Partisi çatısı altında ortak listeyle seçime hazırlanırken geçtiğimiz günlerde yüksek seçim kuruluna Milletvekili listeleri teslim edildi.
Saadet Partisi İl Yönetimi ile Büyük Birlik Partisi İl Yönetimi ve milletvekili adaylarından bazılarının katılımıyla gerçekleştirilen Seçim Koordinasyon Toplantısında konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Taşkın ile Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Ahmet Cemil Aydoğan, “Milletimizin beklentilerine cevap vermek üzere ve Ülkenin birliği ve Milletin dirliği bakımından gerçekleştirilen bu ittifakın hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz” dediler.
Seçim Barajı Adaletsizlik
Gerçekleştirilen seçim ittifakına neden Milli İttifak dediklerini açıklayan Parti yönetimi “İki kutuplu Meclis’e nefes aldırmak için, Meclis’te milletin hakkıyla temsil edilebilmesi için… Algıların değil hakikatlerin konuşulması için… Çözümsüzlüğe çözüm için… Çalışanın alınteri, emeklinin emeği için. Biriken sorunlara çare için.  “Model ülke” değil, “lider ülke” olmak için… Ve en önemlisi artık bırakın gözyaşını, yanaklarından kan süzülen ümmet için… Yeni Bir Dünya için bu ittifakı gerçekleştiriyoruz “ dedi.
Seçimlerdeki baraj adaletsizliğine de değinen parti yönetimi “30 yıldır uygulanan yapay ve adaletsiz barajlar, yıkılmaya mahkûmdur. Halkımız, bu bilinçle, kerhen veya “birileri gelir” türünden saçma sapan korkularla değil, inanarak ve Allah’a güvenerek Millî İttifak’ı tercih etmelidir.” denildi.
Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisinin ortak listesindeki adaylar şunlar; 1. Kadir Talyurt (SP), 2. Zeki Uçar (BBP), 3. Ahmet Talyurt( SP), 4. Osman Dolanbay (BBP), 5.İsmail Gügen (SP) , 6. Hatice Eren (BBP), 7. B.Murat Şavkın ( BBP) 8. Mehmet Önal (SP) .   SAMET AYDIN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.