Balıkesir Merhaba Gazetesi

Milli Kuvvetler Caddesi 6 Eylül’e Yetişecek

Milli Kuvvetler Caddesi 6 Eylül’e Yetişecek
29 Ağustos 2022 - 18:59

Milli Kuvvetler Caddesi 6 Eylül’e Yetişecek

 

Balıkesir’in caddelerinden birisi olan Milli Kuvvetler Caddesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı yenileme ve düzenleme çalışmaları devam ediyor. Milli Kuvvetler Caddesi’ndeki çalışmalar Balıkesir’in kurtuluş günü olan 6 Eylül’de açılması planlanıyor.

 

YAYALARIN KULLANIM ALANI GENİŞLEDİ

Milli Kuvvetler Caddesi’ndeki düzenleme çalışmalarının Balıkesir’in kurtuluşunun 100’ncü yıldönümünde tamamlanması için ekipler gece-gündüz demeden çalışmalarını yoğunlaştırdı. Balıkesir’in en önemli caddesi konumundaki Milli Kuvvetler’de yapılan çalışmalarda daha önce parke taşı olan yol sıcak asfalta çevrilirken, yayaların kullanım alanları da iki katına çıkarıldı. Yaya kaldırımlarının genişletilerek araç trafiğinin tek şeride düşürüldüğü düzenlemede yol boyunca esnafın kullanımına sunulacak mal indirme peronları da yer alıyor.

6 EYLÜL’DE AÇILMASI BEKLENİYOR

Kapsamlı bir çalışma sonrasında yapılan düzenleme çalışmalarında sona yaklaşılırken, Büyükşehir Belediyesine bağı ekipler de Balıkesir’in düşman işgalindin kurtuluşunun 100’ncü yıldönümü olan 6 Eylül tarihine yetiştirmek için mesai süresini de uzattı. Gündüz yaya kalabalığının yoğun olduğu caddede çalışmalarda sıkıntı yaşanırken, gece saatlerinde ise çalışmalar daha yoğun olarak gerçekleşiyor.İHA

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.