YaşamGündemİlçe Haberleri

Milli Savunma ve Teknoloji Zirvesi Balıkesir’de

Balıkesir'de düzenlenen Milli Savunma ve Teknoloji Zirvesi, geleceğin inovasyon ve strateji haritasını çizdiği bir buluşma noktası oldu

Milli Savunma ve Teknoloji Zirvesi Balıkesir’de

Balıkesir Üniversitesi ve Milli Savunma ve Teknoloji Topluluğu (SAVTEK) tarafından düzenlenen Ulusal Savunma ve Teknoloji Zirvesi, Balıkesir’de gerçekleşti.

Zirvenin açılışı, Balıkesir Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Malazgirt Konferans Salonu’nda yapıldı. Açılış konuşmalarını SAVTEK kurucu akademik danışmanı Prof. Dr. İrfan Ay, SAVTEK Kurucu Başkanı Cem Güdür, SAVTEK Başkanı Kaan Kahraman ve Balıkesir Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Murat Doğdubay gerçekleştirdi.

Milli Savunma Ve Teknoloji Zirvesi Balıkesir'De
Ulusal Savunma Ve Teknoloji Zirvesi

“Türkiye Yüzyılında Milli Savunma Sanayi Teknolojileri” temasıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Bilal Topçu, vakıf hakkında bilgi verdi.

Zirvenin açılış töreninde, Üniversite Rektör V. Prof. Dr. Murat Doğdubay ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Bilal Topçu’ya plaket ve hediye takdim etti.

Milli Savunma Ve Teknoloji Zirvesi Balıkesir'De
Prof. Dr. Doğdubay Ve Bi̇lal Topçu

Milli Savunma Sanayi Teknolojileri de sergilendiği zirveye Balıkesir İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Tuğgeneral İsmail Analı, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Yiğit ve diğer il protokol üyeleri, Teknokent Genel Müdürü Öğr. Gör. Burcu Aydemir, Savunma sanayisinin önde gelen firma yetkilileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 

 

Haber: Bülten

Ayvalık Ege’nin İki Yakasını Buluşturacak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu