Balıkesir Merhaba Gazetesi

MİNİK 112’ LER

MİNİK 112’ LER
12 Ekim 2015 - 0:09

Genel

Sevgili Çocuklar bugün ÇOCUKÇA sayfamızın misafirleri Atköy İlkokulu öğrencileri. Öğrenciler İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen minik 112 programında Ambulansların nasıl çalıştıklarını, ambulansları ne zaman aranması gerektiğini ve nasıl aranacağını öğrendiler. Uygulamalı olarak da ufak bir tiyatral gösteriyle Ambulansların nasıl çalıştığını öğrenen öğrenciler Ambulansların durduk yere meşgul edilmesi halinde nelere sebep olunacağını öğrendiler. Atköy İlkokulu öğrencilerine programın sonunda Ambulans çalışanları hediyeler verdi. Atköy İlkokulu öğrencilerine Minik 112 programında neler öğrendiklerini sorduk.

Ahmet Eren: Ambulans görevlisi abi bize ambulansta neler olduğunu nasıl çalıştıklarını anlattı. Bugün burada Ambulansı her zaman aramamız gerektiği, eğer arkadaşımız düştükten sonra çok fazla bir şey olmamışsa telaşlanmadan öğretmenimizi çağırıp yardım istemimizi öğrettiler.
Furkan: Ambulansları her zaman aramamalıyız, çünkü çok bir şey olmadığı halde ambulansı ararsak başka acil hastaların iyileşmesini engelleriz. Burada ambulanstaki abi nasıl çalıştıklarını bize anlattı. Bize hediyeler verdiler ve ambulansın içerisinde neler olduğunu gösterdiler.
Arda: Ambulansta çalışanlar bize hediyeler verdiler. Ambulansı ne zaman aramamız gerektiğini, aranmaması gerektiği zamanları, eğer ki bir şey yoksa durduk yere ararsak başka hasta olan insanların iyileşmesini engelleyeceğimizi anlattılar.
Taha: Her zaman ambulansı aramamalıyız, çok acil bir şey olmadığında ambulansı ararsak ihtiyacı olan başka hastaların iyileşmesini engelleriz. Ambulansta çalışanlar 24 saat çalıştıklarını ve nasıl çalıştıklarını bize anlattılar. Bize hediyeler verdiler.
Abdullah: Ambulansların 24 saat çalıştığını öğrendim. Araba ambulansın yanında, kışın karda gidebilecek ambulansların, deniz ambulansı ve uçak ambulansın olduğunu öğrendim. Ambulansta çalışanlar bize hediyeler verdiler. Program çok güzeldi.
Ecrin: Çok acil bir şey olmazsa ambulansı aramamalıyız, çünkü başka acil bir hasta varsa oraya ambulansın gitmesini engelleriz. Burada öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla tatbikat yaptılar.
Berat: Ambulansı arayacağımız numarayı bize öğrettiler. 112’ yi arayarak hastamız veya arkadaşımız yere düştüyse ambulansı çağırmalıyız. Ambulansı çok fazla hasta olmadıysa arkadaşımız çağırmamalıyız, daha çok hasta olan insanların iyileşmesini engellemiş oluruz.
Bersu: Ambulansı hangi numaradan çağıracağımızı, hangi zamanlarda çağırdıklarını öğrettiler bize. Ambulansta çalışan abiler ve ablalar nasıl çalıştıklarını, nasıl hastalara yardım ettiklerini anlattılar. Ambulansı çok acil olmadığı sürece aramamızı çünkü biz durduk yere ararsak başka hastalara yardım gitmiyormuş ve o daha çok hasta oluyormuş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.