Gündemİlçe Haberleri

Minik Eller Yeşil Vatana Nefes Verdi

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürlüğü tarafından, Altıeylül Fevzi Çakmak İlkokulu'nun minik öğrencilerine yönelik anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Minik Eller Yeşil Vatana Nefes Verdi

Minik Eller Yesil Vatana Nefes Verdi 2

Fidanları Toprakla Buluşturdular

“Bir Tohumun Yeşil Vatan’a Orman, Geleceğe Nefes Olma Seyri” başlığı altında gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler hem ağaçlandırma hakkında bilgilendirildi hem de uygulamalı olarak fidan dikimi yaptı. Etkinlikte, minik öğrencilere tohumun filizlenip koca bir ormana dönüşme süreci anlatıldı. Teorik bilgilerin ardından uygulamalı kısmına geçilerek öğrenciler, ellerine aldıkları fidanları toprakla buluşturdu. Minik ellerin diktiği fidanlar, gelecekte büyük ormanlara dönüşerek hem Balıkesir’e hem de ülkemize nefes olacak.

Minik Eller Yesil Vatana Nefes Verdi 1

“Dikilen her fidan, geleceğe bırakılan önemli bir mirastır”

Ağaçlandırma Şube Müdürlüğü yetkilileri, ağaçlandırma faaliyetlerinin önemine vurgu yaparak, çocuklara doğa sevgisini aşılamanın ve çevre bilincini kazandırmanın önemine değindiler. Yetkililer, “Bu tür etkinliklerle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bilinçlendirmek, onlara doğa sevgisini aşılamak ve sürdürülebilir bir çevre bilinci oluşturmak amacındayız. Dikilen her fidan, geleceğe bırakılan önemli bir mirastır” dediler.

Minik Eller Yesil Vatana Nefes Verdi 3

“Emeği geçen herkese teşekkür ederiz”

Fevzi Çakmak İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri de etkinlikten büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını belirterek, “Çocuklarımızın bu yaşta böyle anlamlı bir etkinlikte yer alması, onların doğa ile bağlarını güçlendirecek ve çevre bilinci kazanmalarına yardımcı olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar. Etkinlik, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürlüğü’nün, çocuklara çevre bilinci kazandırma ve ağaç sevgisini aşılamak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında düzenlendi.

Haber: Bülten

Çınarlardan Fidanlara Unutulmaz Hediye

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu