Balıkesir Merhaba Gazetesi

Minikler çok sevindi

Minikler çok sevindi
11 Haziran 2015 - 8:59

Genel

Balıkesir Üniversitesi’nde yardımlaşma geleneğini yaşatmak amacıyla kurulan Giysi Park’ta minik konukları yeni giysilerine kavuştu.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Üniversitesi’nde,  ihtiyacı olan çocuklara giyecek desteği sağlamak ve  yardımlaşma olgusunu hatırlatmak amacıyla oluşturulan Giysi Park’ın minik konukları yeni giysilerle mutlu oldu. Giysi Park projesi kapsamında kıyafet ve aksesuarların büyük bir kısmı BAÜ öğrencileri tarafından mağazalardan temin ediliyor.

Balıkesir Üniversitesi Giysi Park Sorumlusu Doç. Dr. Şermin Tağıl koordinatörlüğünde yeni dönem için kıyafet temini çalışmaları yürütülürken, Giysi Park reyonlarının yenilenme ve yeni ürünlere yer açma sürecinde ihtiyaç sahipleri de Giysi Park’tan yararlanıyor.

Bu kapsamda son olarak çeşitli köylerden gelen minik misafirler ve velileri Giysi Park’ın konuğu oldu. BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir’in eşi Ayşe Özdemir ve Giysi Park Sorumlusu Doç. Dr. Şermin Tağıl tarafından karşılanan konuklar, mağazadan ihtiyaçlarını temin ederken, kendilerine gösterilen ilgi nedeniyle projeye emek ve destek verenlere teşekkür ettiler.

Giysi Park etkinliği, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Arı’nın da katılımıyla gerçekleşen yemek programı ile son buldu. CEMİL YURTMAN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.