Balıkesir Merhaba Gazetesi

Minikler ilahi okudu

Minikler ilahi okudu
17 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Nuran Oğuz Anaokulu öğrencileri, okullarında düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde ilahiler, şiirler okudular, müzikli gösteriler yaptılar.

Hz. Muhammed’in doğumunun 1444. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri heyecanla devam ediyor. Nuran Oğuz Anaokulu öğrencileri de, okullarında düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde küçük çocuklar, okudukları ilahiler, şiirler ve müzikli gösterileri ile dinleyenleri şaşırttı.

Karesi Müftüsü Fahri Sağlık, kutlama sırasında bir konuşma yaparak öğrencileri ve öğretmenlerini kutladı. Sağlık, “Sevgi Peygamberini seven özleyen bir milletin torunlarısınız. Büyükleriniz gibi sevgili Peygamberimizi seven ve gelecek nesillere aktaracak olan sizlersiniz. Peygamberimizin doğumunu bir hafta boyunca kutlayan tek millet Türk Milletidir. Ne kadar iftihar etsek, şükretsek azdır. Sizleri ve öğretmenlerinizi bu programı düzenledikleri için tebrik ediyorum” dedi.

Etkinliğe Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Hüseyin Aşık, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Karesi İlçe Müftüsü Fahri Sağlık, okul yöneticileri, öğretmenleri ve öğrenci velileri katıldı.

HERKES HAYRAN KALDI

Nuran Oğuz Anaokulu’nda düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde çocuklar, okudukları ilahiler, şiirler ve müzikli gösterileri ile izleyenleri hayran bıraktı.

Etkinlik programı kapsamında: Gülen Yüzler sınıfı; ‘Hadis Çiçekleri’ isimli bir gösteri yaptılar, ‘Gül Ahmedim’ isimli ilahiyi okudular.

Uçan Balonlar sınıfı; ‘Efendim’ adlı ilahiyi, Çalışkan Arılar sınıfı, ‘571’ isimli ilahiyi, ‘Anlat Bana’ ve ‘Peygamberim’ adlı şiirleri okudular.

Uğur Böcekleri sınıfı, ‘Bir Gül’ isimli ilahi okuyup ilahi eşliğinde gösteri yaptılar.

Şirinler sınıfı, ‘Sordum Öğretmenime Peygamber Ne Demek’ isimli ilahi okudular, ‘Besmele’ isimli müzikal gösterilerini sundular. SERMİN ESEN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.