Balıkesir Merhaba Gazetesi

Miniklerin büyük yüreği

Miniklerin büyük yüreği
27 Aralık 2014 - 0:07

Genel

Karamanlar Ortaokulu 7-B sınıfı öğrencileri ‘Her Sınıfın Bir Yetimi Var’ projesi kapsamında topladıkları harçlıklarını Somali’deki öğrencilere yardım amacıyla verdi.

SOMALİ’DEKİ öğrencilerin için harçlıklarını biriktirim yardım amacıyla yetkililere teslim eden öğrenciler, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve İHH Balıkesir Derneği ile gönüllüleri duygulandırdı. Önceki gün yapılan törende Somali’den Balıkesir’de yerleşen 4 çocuklu aile de yer aldı. İHH Başkanı Mustafa Memiş, gönül dostluklarına ihtiyaç olduğunu ve insanı insan olarak sevebilmenin yollarının aranmasını isteyerek, Karamanlar Ortaokulu’na yaptıkları güzel davranıştan dolayı 300 kişilik kütüphane yapma kararı aldıklarını müjdeledi.

Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise çocuklara hitaben yaptığı konuşmada “Büyük işler yapmışsınız. Yaşınız küçük ama yüreğiniz çok büyük” dedi. Okul bahçesine çocuk parkı yapılacağını ifade eden Kafaoğlu, “Tanımadığınız bilmediğiniz insanlara katkı sağlamak için İHH ile irtibat kurup destek olmuşsunuz. Sizleri bu güzel davranışınızdan dolayı kutluyorum” diye konuştu.

Mahalle sakinleri ile de bir araya gelen Kafaoğu, kendilerine verdikleri görevi en iyi şekilde yaptıklarını kaydederek “Seçimlerden önce ne dediysek onu uyguluyoruz. Sizlere seçimden seçime değil, böyle çat kapı yaparak da geleceğiz. Ben sırça köşklerde oturmaya değil sizlere hizmet etmeye geldim” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.