Balıkesir Merhaba Gazetesi

MİRZA PROJE YAĞDIRDI

MİRZA PROJE YAĞDIRDI
23 Mart 2016 - 10:28

Genel

MİRZA PROJE YAĞDIRDI

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza Bandırma’da yapılacak olan projeler konusunda titiz olduklarını belirterek, ‘Bandırma için en iyi olan neyse çalışmalarımızda o yönde’ dedi.

B.MERHABA’ya konuşan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza MİPİM fuarında görücüye çıkan projelerle ilgili olarak, benim gözlemim şu; Şuanda MİPİM’de Balıkesir standına yabancı yatırımcının geldiğini ben görmedim. Genellikle Türk yatırımcılar’ dedi.

Bandırma liman projesinin maketinin yanında Bandırma Belediyesinin hazırladığı projeleri de tanıtan Başkan Mirza kaynak için yatırımcı bizde arıyoruz dedi ve 7’den 70’e herkes için hem hizmetimiz hem de projemiz var’ dedi.

‘EDİP BEY DİYORYA ;BİZDE DE VAR’

Başkan Mirza ,Bu arada Edip Bey ‘Çocuk Köyü’ diyor ya; bizimde projelerimizde var Bakın burası ‘Çocuk Eğlence Merkezi ’diyerek ekibimize projelendirilmiş alanı gösterdi.

 

‘KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETEN BELEDİYE’

Güneş enerjisi ile elektrik üreteceğiz diyen Başkan Mirza önemli bir proje çalışması içinde olduklarını bildirdi. ‘Yatırım maiyetlerini belediye olarak karşılayacağız. Bandırma Belediyemizin ödediği enerji bedelinin tamamını neredeyse bu proje karşılayacak. Pazaryerine ayda bir buçuk milyon TL para ödüyoruz bu proje bittiğinde 400 bin TL gelir elde etmiş olacağız’ diyerek yerinde yapılan projelerin önemine dikkat çekti.

TEKEL BİNASI HERKESİN EVİ OLACAK’

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Ordu caddesindeki TEKEL Binasının dayanıklılık testi sonrasında yıkılması gerektiğini belirtti ve Sosyal amaçlı bir bina düşünüyorum’ dedi.

‘PROJE YAĞMURU’

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza Benim daha önce başlattığım bir proje var. Pazaryeri inşaatı sürüyor, yüzde 70 tamamlandı diyerek Bandırma için aradığı yatırımcılar olduğunu ifade etti. Yaptığım projeler içinde 3 yatırımcı aradığım bir proje var. Bunlardan bir tanesi Cin Çukuru dediğimiz eski stadyumun olduğu yerde yaşam alanı planlıyoruz. Balıkesir merkezdeki projeler kadar bu projelerde değerli ve önemli. Yeşil alan rekreasyon insanların gezip eğlenebileceği yerler açısından önem taşıyor.280 hobi alanı yapıyoruz. Bandırma’nın en çukur alanı burası. Burada bir kültür merkezi(bin kişilik) bir otel yeri (yatırımcıya ayrıldı) geri kalan kısımlarını da biz yapalım proje kendi kaynağını üretsin istiyoruz. Kültür merkezi, kafeler, dükkânlar, otel yeri, spor alanları en altı otopark var trafik konusunda da bir rahatlık sağlanmış olacak. Bandırma belediyemizin gücü ile yapılabilecek projeler değil bunun için yatırımcı bakıyoruz’ dedi.

‘BANDIRMADA KÜLTÜR SANAT ETKİN’

‘Bandırma Belediyemiz şuanda pazaryeri, Balcı çamlığı, Hobi Bahçeleri ve sahilde amfi tiyatro projelerini hazırladık ihaleye çıkma aşamasına geliyor şuan bunları gerçekleştireceğiz. Bandırmada kültür ve sanat önemli sürekli etkinlikler, toplantılar oluyor’. 3bin 500 kişilik yapılması düşünülen alanda aktif olarak her türlü toplantı yapılabilecek.

‘GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTİRİK ÜRETECEĞİZ’

‘Güneş enerjisinden elektrik üreteceğiz. Projemiz hazır. Yerimizde hazır. Belediyemize ait olan elekli köyü yakınlarında. Hesaplamaları yapıldı.26 dönümlük bir alanda 1 megavat gücünde şuanda arkadaşlarımız bu çalışma ile ilgileniyor. Yatırım maiyetlerini belediye olarak karşılayacağız. Bandırma Belediyemizin ödediği enerji bedelinin tamamını neredeyse bu proje karşılayacak. Pazaryerine ayda bir buçuk milyon TL para ödüyoruz bu proje bittiğinde 400 bin TL gelir elde etmiş olacağız’.

 ‘BANDIRMA CANNES’TE’

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, ‘Canneste ki fuara Büyükşehir belediye başkanımız ve 15 ilçe belediye başkanımızla birlikte geldik. Edip başkanımızın projelerini yatırımcılara tanıtıyoruz. Bandırmanın da liman ve sanayi alanı projesi burada yer alıyor. Bizi yakından ilgilendiriyor liman dolgu sahası ve gerisinde kalan yerler her iki belediyeye kalıyor. Bu bir başlangıç aşamasında Rotterdam’a gittik sizlerde oradaydınız. Görüşmeleri devam ediyor bu işin çevre boyutu da var. Çevreci bir yatırım olsun istiyoruz. Oradaki yapılan içimize su serpti çevreye uyumlu bir yatırım’ dedi. Başkan Mirza, ‘Balıkesir standını ziyaret eden yatırımcıları gözlemliyorum. Çünkü başka projelerde var. Büyükşehir olduktan sonra ilçelerin gelirleri azaldı. Projelerimiz var ama gelirler azaldı. Büyük projeleri yapmak için yeterli değil burada yatırımcı bakıyoruz dikkatimi çekense standımıza hep Türk yatırımcılarının gelmesi. Edip başkan gelenlere anlatıyor birde Ulusal Basına bir yemekte anlattı. Bizde onlarla da tanışmış olduk’ ifadelerini kullandı.

‘TEKEL BİNASI HERKESİN EVİ OLACAK’

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Ordu caddesindeki TEKEL Binasının dayanıklılık testi sonrasında yıkılması gerektiğini belirtti ve Sosyal amaçlı bir bina düşünüyorum’ dedi. Mirza, kat karşılığı yüzde 50sini almayı düşünüyorum dediği bina ile ilgili olarak 8 katlı olacak. Öğrenci yurdu, yaşlılar kimsesizler ve engellilere rehabilitasyon merkezi olarak burayı planladık. Burada AVM’ler de olacak. Yüzde 50 kat karşılığı olacağı için yapımında Belediyemizden para çıkmadan, para ödemeden burayı hayata sokacağız’ ifadelerini kullandı.

‘BÜYÜKŞEHİRLE RAMIZDAKİ POLEMİK’

Başkan Mirza konuşmasında, ‘Malta Deresi Konusunda Büyükşehir Belediyesi ile aramızda bir polemik konusu olmuştu. Kamulaştırmaya alınmıştı orası Bandırma Belediyesinin. Görüşmelerimiz sonucu buranın kamulaştırılmasından vazgeçildi. Bu arada Edip Bey ‘Çocuk Köyü’ diyor ya bizimde projelerimizde var Bakın burası ‘Çocuk Eğlence Merkezi ’diyerek projelendirilmiş alanı gösterdi. İmar planında görülen ve konut alanlarında kalan yeşil alan 3’e bölündü. Çocuk eğlence merkezi, mangal alanı ve spor merkezi. Çocuklarla ilgili Balıkesir’deki Çocuk Köyü ufkumuzu açmış oldu Ailelerin yukarıda oturup çocuklarını izleyebileceği alanları olacak’dedi.

‘YATIRIMCI ARIYORUZ’

‘Yapılacak çalışmalar bir kaynak istiyor. Bandırmada da ihtiyaç olan hizmetler elbette ki var ve bunları yapmak için çalışıyoruz. İçinde yüzme havuzu da var buraların ve yüzme havuzu için bir yatırımcı isteyebiliriz. LİVATYA Projemizde önemli projelerimiz arasında bir tepemiz var Tepede hamamı havuzu aqua parkı, yüzme havuzu olacak. Bandırma eski plajının olduğu yerde devamında bir lokanta bir disco eğlence alanı planlıyoruz.3 iskelesi olan bir sahilde plajla insanları buluşturmak istiyoruz. Kaynak arayışlarımız sürüyor. Yatırımcıları arıyoruz’.

‘EKSİKLİK VAR TAMAMLANACAK’

‘Merkezi hükumet bugüne kadar yapmamış .Bandırmanın eksikliklerinden biri yüzme havuzu, kapalı spor salonu tenis kortları Bandırma’da yok. Balıkesir’in merkezinde var. Biz bu konuda itfaiyenin arka tarafında kalan bölümde 3 tanesi yanyana yüzme havuzu, tenis kortu ve kapalı spor salonu yapmayı planlıyoruz’.

‘YELKEN PROJESİ’

‘İDA İSKELESİNİN karşısında Tekel binası vardı onun karşısında Adnan Menderes Bulvarında ‘Yelken ‘adı ile bir proje yaşam bulacak. Görünümü Yelken şeklinde İskeleden inen yelken şeklindeki binayı görecek. Altı Otopark,4 Katlı içinde AVM’lerin olacağı Bandırma ürünlerinin satışının yapılacağı bir yer. İçerisinde birde kongre merkezi ve yüzme havuzu olan bir Otel düşünüyoruz burada Otel yapımı içinde yatırımcı arıyoruz’. MİPİM ÖZEL  KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.