Balıkesir Merhaba Gazetesi

Monşer Kafalılar

Monşer Kafalılar
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
23 Eylül 2021 - 8:42

Monşer Kafalılar

Efendim kendileri buyurmuş ki “Mavi Vatan diye bu 200 mile kadar uzanan alanı da kendi egemenlik alanınız olarak görürseniz, o zaman saldırgan ve yayılmacı bir algı yaratırsınız.!!” Kim mi kendileri? Yunanistan dışişleri bakanı değil. Yunanlı vekil de değil. Emekli Yunan paşası değil. Yunanlı gazeteci hiç değil!!

Peki kim? Eski bir diplomat! Emekli büyükelçi! Bu görevi sürdürürken hangi ülkelerin haklarını savunduğunu tahmin etmek istemiyorum. Eski dış politika yazarı ve Kılıçdaroğlu’nun Dış Politika Başdanışmanı Ünal Çeviköz!! Daha önce kendileri CHP’nin “Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı” görevini de yürütmüştü.

Ancak ne hikmetse kendini Türkiye Cumhuriyeti’nin değil de Batılı devletlerin menfaatlerine adanmışlardan. Yerli ve milli bir söylemini duymadık, duymaycağız. Bu son açıklaması, ne ilk ne de son!!!

Aynı Çeviköz, BM’in de kabul ettiği Dağlık Karabağ’daki otuz küsür yıllık Ermeni işgaline son verecek Azarbeycan harekatı sırasında “Maalesef gelen haberlerde, Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan’a gönderildiği ifade ediliyor” diye açıklama yapmaz mı? Haydiii buyrun buradan yiyin. Kardeşim kime hizmet ediyorsunuz siz ya? Tabi yabancı yayın organları bu fırsatı kaçırır mı?

Aynı Çeviköz’den başka inciler mi istiyorsunuz? Bakın çevrimiçi katıldığı bir programda neler söylemiş kendileri:

CHP iktidara gelirse S-400’leri iptal edeceğiz. Türkiye, Suriye’den çekilmeli. ABD, Rusya, Fransa herkes orada kalsın, Türkiye çekilsin! KKTC’de kapalı Maraş’ın yerleşime açılmasını yanlış buluyoruz. Türkiye’nin Libya’da ne işi var? ABD Başkanı Joe Biden’dan Türkiye için “demokrasi” vurgusu bekliyoruz. Offf offf…

Peki sayın Çeviköz, sayın monşer hazretleri, Antalya Kaş ilçemize 2.200 metre mesafedeki Meis Adası’nın, Ayvalık ve Asos’un dibindeki Midilli Adası’nın Yunanistan’a ait olmasını hangi barışçıl, hangi savunmacı politaklarının ürünü? Vicdanınıza sığıyor mu? Mavi vatanda biz yayılmacıyız ha!!

Yazık çok yazık. Atatürk’ün kurduğu en köklü partinin böyle idarecilerin elinde olmasına çok üzülüyorum.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.