Balıkesir Merhaba Gazetesi

MOR ADAM Resim Atölyesi

MOR ADAM Resim Atölyesi
04 Aralık 2014 - 0:11

Genel

MOR ADAM Resim Atölyesi, resim öğretmeni ressam Oray Erdağ tarafından 5 yıl önce kurulmuş, günümüze dek güzel sanatlar alanında hazırlık eğitimi vermiş ve birçok başarıya imza atmış sıcak bir atölye.

 7 den 70’e herkese açık

Bahçelievler Mahallesi 100. yıl Teknik Lise Caddesi Mavikent Sitesi No 129 B blokta hizmet veriyor. Resim, gitar, keman, piyano, yan flüt, ud, ney, drama, bağlama, sanatın her dalını burada bulabilirsiniz. Özel olarak gruplara halk oyunları ve salsa gibi kurslarda verilebiliyor.

Kültür Bakanlığı tarafından Sanatçı Belgesi bulunan Oray Erdağ, bir atölye kurarak Balıkesirlilere hizmet veriyor. Güzel Sanatlar Lisesi ve Üniversite Resim bölümüne hazırlık kursları da veriliyor. 

Mor tonunu çok sevdiği için Mor Adam

1966 yılında Balıkesir Kalaycılar köyünde doğan Erdağ, 1989 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi, Resim İş Eğitimi Ana Bilim Dalı Lisans Eğitimini tamamladı. Mehmetçik İlköğretim Okulu’nda 1996 yılından bu yana Resim Öğretmeni olarak görevine devam ediyor. Balıkesir’e sanat getirmek, sanatla buluşturmak amacında olan Oray Erdağ, “Balıkesirliyim. İşim gereği birçok il gezdim. Sanatsal yönden gelişmek, sanatçı yetiştirmek için buradayım. Boş vakitlerimde kahvede, orda burada zaman geçirmek yerine bir atölye kurarak, hem hayalimi gerçekleştirdim hem de öğrenmek isteyen herkese kapımı açtım. Uluslararası 2 sergi açtım. 1.sergim Selanik’te, 2.Sergimde Yunanistan’da açtım. 2 yıldır 4-7 Temmuz Gökçeada’da Türk Yunan Barış Sergisi düzenledik. Bizler katılamasak da artık bu sergi geleneksel hale gelerek bu tarihlerde yapılacak” dedi.

 BÜYÜKŞEHİRDEN DESTEK BEKLİYORUM

22-28 Ekim tarihinde Yunanistan Naoussa’da ilki düzenlenen Türk Yunan Barış Kültür ve Sanat Festivali’ne, Türkiye’den 12 kişiden birisi olarak katılan Oray Erdağ, Yunanistan’da tanıştığı ve kendisine büyük misafirperverlik gösteren Yunan dostları, yöneticilere teşekkür ederken, bu festivale diğer ülkelerden katılan sanatçılarla birlikte proje hazırladığını açıkladı. Erdağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’dan da destek beklediğini belirtti. Erdağ, “Türkiye’de bu sanatçı arkadaşlarımla beraber bir dostluk sergisi projesi hazırlıyorum Balıkesir de birlikte sergi açmayı çok istiyorum. Bu konuda Büyükşehir Belediyemizden desteklerini bekliyorum ”dedi.

 KATILDIĞI GRUP VE SERGİLER

Oray Erdağ bugüne kadar birçok resim sergisine katıldı. Bu sergiler: 1988 Balıkesir DGSG Sergisi, İzmir AKM,

1988 Balıkesir Devlet Güzel Sanatlar GalerisiYaşar Genç Eğitim Vakfı DYO sergisi, 2010-11 yıllarında Yaylada, Moradam Sanat Atölyesi, 2013 Gökçeda-Kaleköy Türk-Yunan Dostluk ve Barış Sergisi, Yunanistan-Selanik Uluslararası karma sergisi, Gökçeda-Kaleköy Türk-Yunan Dostluk ve Barış Sergisi,

2014 Yunanistan-Naussa Türk-Yunan Dostluk ve Barış Sergisi, Balıkesir Devrim Erbil Çağdaş Sanat Müzesi 24 Kasım Öğretmenler günü karma sergisi. Oray Erdağ sergilerin yarı sıra birçok yarışmaya da katıldı

1989 İzmir, Yaşar Genç Eğitim Vakfı DYO Yarışması’nda bir eseri sergilemeye layık görüldü. HABER:SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.