Gündem

Morg’ta Cesetler Karıştı İkinci Kez Toprağa Verildi

Hatanın ortaya çıkmasının ardından mezarı açılan Nazar'ın cenazesi, doğru ailesine teslim edilerek ikinci kez toprağa verildi

Morg’ta Cesetler Karıştı İkinci Kez Toprağa Verildi

Hatanın ortaya çıkmasının ardından mezarı açılan Nazar’ın cenazesi, doğru ailesine teslim edilerek ikinci kez toprağa verildi

Muğla’nın Fethiye ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden 41 yaşındaki Selim Nazar’ın cenazesi, olay yerinde hayatını kaybetmesinin ardından Fethiye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Ancak hastane morgunda yaşanan karışıklık sonucunda, başka bir trafik kazası kurbanı olan Şenol Mert’in cenazesiyle karıştırılarak Nazar’ın cenazesi, yanlışlıkla Mert ailesine teslim edildi ve Fethiye’de defnedildi.

Morgta Cesetler Karisti Ikinci Kez Topraga Verildi 3

Olayın ardından Nazar ailesi, bir gün sonra Fethiye’ye gelerek cenazeyi almaya gittiğinde yanlışlık ortaya çıktı. Hastane yetkilileri yapılan inceleme sonucunda hatanın farkına vardı ve Selim Nazar’ın cenazesinin Şenol Mert’in ailesine teslim edildiği belirlendi. Bunun üzerine Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran Nazar ailesi, Şenol Mert’in mezarının açılmasını talep etti.

Morgta Cesetler Karisti Ikinci Kez Topraga Verildi 1

Cumhuriyet savcısının izniyle Şenol Mert’in mezarı açılarak yanlışlıkla defnedilen Selim Nazar’ın cenazesi çıkarıldı ve ailesine teslim edildi. Nazar’ın cenazesi, Çorum’un Alaca ilçesine götürülerek burada ikinci kez defnedildi.

Morgta Cesetler Karisti Ikinci Kez Topraga Verildi 4

Bu trajik olay, morg idaresindeki dikkatsizlik sonucu yaşanan büyük bir hata olarak değerlendirilirken, Nazar ailesinin yaşadığı acı ve mağduriyet büyük üzüntü yarattı.

Edremit Yolunda Kaza! Araç Şarampole Yuvarlandı

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu