Balıkesir Merhaba Gazetesi

Motosiklet tutkunları Kızılay’a kan bağışladı

Motosiklet tutkunları Kızılay’a kan bağışladı
18 Kasım 2014 - 9:52

Genel

‘Kanımızın Yetmemesi Kanımıza Dokunuyor’ sloganıyla duyarlılıklarını vurgulayan,

10Riders Balıkesir Motosiklet Kulübü Derneği’nin düzenlediği kampanya ile kulüp üyeleri, Kızılay’a kan bağışında bulundu.

10Riders, 2013 yılından bugüne yürüttüğü; “Sadece Sürmüyoruz” projeleri kapsamında gerçekleştirdiği sosyal faaliyetlere bir yenisini daha ekledi. Balıkesir Kızılay Kan Alma Birimi’nde toplanan motosiklet tutkunları, birlikte kan bağışı yaptı.

10Riders Balıkesir Motosiklet Spor Kulübü Derneği’nin, sosyal medyadan duyurarak organize ettiği kan bağışı kampanyasına katılan motosiklet tutkunlarına,  kulübün özel olarak hazırladığı teşekkür belgeleri de takdim edildi.

Dernek başkanı Özgür Candar,

“Motosiklet kullanıcıları olarak bizler risk düzeyi yüksek bir araç kullanıyoruz. Bir gün hepimizin bir ünite bile olsa kana ihtiyacı olabilir. Bunun önemini de çok iyi biliyoruz. Bu etkinliğimizi 3 aylık periyotlar ile tekrarlayarak üzerimize düşeni yapmak istiyoruz. Kan vermek insan sağlığı için de çok faydalı; bu sebeple vatandaşlarımızın da kan bağışına ilgilisinin artmasını istiyoruz. 10Riders, bir motosiklet kulübü olmanın dışında sosyal bir dernek. Bunun gibi birçok etkinliğe imza atıyor ve motosiklet tutkunlarının duyarlılığını her zaman gösteriyor.” dedi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.