Balıkesir Merhaba Gazetesi

MÜCADELE SÜRECEK’

MÜCADELE SÜRECEK’
21 Mart 2016 - 0:27

Genel

‘MÜCADELE SÜRECEK’

 

Türk Eğitim Sen Genel Başkanlığı Balıkesir Öğretmenevi’nde istişare toplantısı gerçekleştirdi. Balıkesir Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yılmaz Kuran yapılan toplantıda ‘Genel Başkanımızın tabiri ile sendikacılık, hakkı tutup kaldırmak. Bizler de sizlerle birlikte mücadeleye devam edeceğiz’ dedi.

 

Türkiye Kamu-Sen üyesi olmak ve Türk Eğitim-Sen üyesi olmak her baba yiğidin harcı değil. Bunu da açıkça söyleyeyim diyen Başkan Kuran konuşmasında, Türkiye Kamu Sen olarak 450 bin tane yiğit insan dimdik ayakta ben buradayım, yanlışa, haksızlığa karşı sizin karşınızda duruyor demektedir’ ifadelerine yer verdi.

 

 

Türk Eğitim Sen Genel Başkanlığı Balıkesir Öğretmenevi’nde istişare toplantısına katıldı. Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yılmaz Kuran ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir katıldı.

Balıkesir Öğretmenevinde Cumartesi günü gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yılmaz Kuran, “Türkiye Eğitim-Sen Balıkesir 1 Nolu Şubesi olarak düzenlediğimiz yıllık istişare toplantılarından birini daha gerçekleştiriyoruz. 1992 yılından beri Türkiye’ye örnek bir sendikacılık yapıyoruz. Bunu da kamuoyu açıkça ve eğitim çalışanları bunun ne kadar doğru olduğunu görmekteler. Genel Başkanımızın tabiri ile sendikacılık, hakkı tutup kaldırmaktır. Bizler de sizlerle birlikte mücadeleye devam edeceğiz’ dedi.

 

‘HER BABAYİĞİDİN HARCI DEĞİL’

 

Tevfik Fikret’in dediği gibi “hak bildiğimiz yolda yalnız da kalsak, tek başımıza da olsak yürümeye devam edeceğiz diyen Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Kuran, hiç kimsenin şüphesi olmasın ne baskılardan yılacağız, ne zulümlerinden korkacağız. Dimdik durup mücadelemizi sürdüreceğiz dedi. Kuran konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘Bu mücadelede bizlerin yanında durarak yiğit bir insan örneğinin doğru dürüst insanlar olarak eğitim çalışanları olarak birlikte yaptığımız mücadelelerinden dolayı ve sizlerin katkılarından dolayı hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Kolay bir dönemde değiliz, zor bir dönemdeyiz. Ülke kan gölü haline gelmişken çok basit menfaatlerle insanların sendika değiştirdiği veya bırakın sendika değiştirmeyi neredeyse din değiştirme noktasına geldiği bu kadar değerlerimizden erozyona tabi tutulduğu bir dönemde Türkiye Kamu-Sen üyesi olmak ve Türk Eğitim-Sen üyesi olmak her baba yiğidin harcı değil. Bunu da açıkça söyleyeyim. Türkiye Kamu Sen olarak 450 bin tane yiğit insan dimdik ayakta ben buradayım, yanlışa, haksızlığa karşı sizin karşınızda duruyor demektedir’

 

ÖZDEMİR ‘DEĞERLERİMİZ YOK OLUYOR’

Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir,  “Ankara’nın göbeğinde bir ayda iki bomba patlıyor. Evine gitmek için otobüs durağında bekleyen o gençler, o yaşlılar, orada şehit düştü. Bugün yine İstanbul İstiklal Caddesi’nde yine bir canlı bomba. Bunun vebali kimin? Diye sordu. 17 Mart akşamı Çanakkale’de idik. Emin olun orada kuş uçmuyor. Çöp kutularına kaynak yapmışlar. Bomba koymasınlar diye. Öğrenciler mecburi olarak yurtlarından evlerine gönderilmiş ve korumalar pansiyonlarda kalıyor. 150 oda korumalara ve polislere ayrılmış her katta bir polis. Siz kendinizi koruyana kadar, önce bu ülkenin gariban vatandaşını koruyun. Birimlerinin ve bu siyasi erki 13 yıldır ülkenin başına bela edenlerin yaşananlarda hiç mi payı yok? Değerlerimizin yok olması, vatanımızın bütünlüğüne yönelik saldırılar, her gün şehit vermemiz ne yazık ki toplumun büyük bir kesiminin umurunda değil’ ifadelerini kullandı.

 

AKKAŞ, YÖNETİCİLİK ÖNEMLİ’

Genel Sekreter Musa Akkaş Eğitimin amacı iyi insan yetiştirmek, ancak eğitim hayatımız ile ilgili çok ciddi sorunlar ile karşı karşıyayız. “Eğitim bir milletin kültür, sanat ve her alanda ilerlemesini sağlayan çok önemli bir faktör. Zira Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk, ‘Eğitimdir ki bir milleti ya hür, müstakil, şanlı, yüksek bir cemiyet halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder’ diyor. Türk milli eğitimi bugün maalesef siyasete ve ideolojilere alet edildiği için sorunlar ile karşı karşıya. Eğitimde yöneticilik çok önemli. Atamalar, görevlendirmeler liyakat ve kariyer ilkelerine göre yapılmazsa, ülke olarak iyi yöneticiler yetiştiremezsiniz, eğitimde kalite sağlamanız mümkün olmaz” diye konuştu. Şaban Parlak

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.