Balıkesir Merhaba Gazetesi

MÜCEVHERATTA ÖNCÜ ‘PALA’

MÜCEVHERATTA ÖNCÜ ‘PALA’
28 Mart 2016 - 0:28

Genel

MÜCEVHERATTA ÖNCÜ ‘PALA’

Mücevheratta Balıkesir’in öncü firmalarından olan Pala Kuyumculuk,  başarı ivmesini yükseltmeye devam ediyor. Pala Kuyumculuk işletme sahibi İsmail Hakkı Pala, işletme olarak hedeflerini ve altındaki son durumu B.MERHABA okurlarına anlattı.

‘Aile Şirketiyiz’

Türkiye’nin öncü mücevherat firmalarından ATASAY ile ortaklık anlaşması yaparak franchasing alan Pala Kuyumculuk sahibi İsmail Hakkı Pala, ATASAY ile uzun yıllara dayanan bir aile dostlukları olduğunu belirtti. İşletme Sahibi İsmail Hakkı Pala, ‘ Benim meslekte 26.yılım bu sene. Pala Kuyumculuk olarak 3 ayrı mağazamız bulunuyor. Mağazalarımızın biri Balıkesir Merkez’de diğeri Yay\Ada’da. Üçüncü mağazamız ise Bursa Carrefour içerisinde yer alıyor. İki mağazamızın Atasay ile uzun yıllara dayanan bir birlikteliği var. Bu iş ortaklığımız aynı zamanda aile dostluğuna da dayanıyor. Aile şirketiyiz. Pala Kuyumculuğun yanı sıra ağaç üzerine çalıştığımız bir başka işletmemizde Bursa’da bulunuyor. Bundan sonraki hedefimiz on şubeye ulaşmak. Üç şubemiz faaliyette. Önümüzdeki süreçte iki şube açma planlarımız var. Şu beş yıl içerisinde beş yeni şube ile birlikte on yıl içerisinde on mağaza açma hedefimiz var. Bu mağazalarımız Balıkesir ve Bursa illerimizde olacak.’ İfadelerini kullandı.

‘Altın Güvenli Bir Liman’

Altının son dönemdeki gidişatını değerlendiren İsmail Hakkı Pala, altının her dönem güvenli bir liman olduğunu belirtti. İşletme sahibi İsmail Hakkı Pala, ‘ Altın fiyatları 1,900 onslara kadar çıktı. 1,070 dolara kadar geri geldi. Bu Amerika’nın karşılıksız para basmasından kaynaklandı. Son zamanlarda fetih faiz arttırımı gündeme geldiği andan itibaren altın geriye doğru bir düşüş yaşadı. Bunun sebebi de paranın tekrar memleketine, yurduna çağrılması anlamına geliyor. Ama son günlerde bunun başarılı olmadığı ve faiz arttırımının sembolik olarak devam edeceği algısı oluştu. Ki son mart toplantısında da faiz arttırımı yapılmadı. Bu yıl dört faiz arttırımı beklenirken şu anda iki faiz arttırımı görülüyor. Belki de hiç yapılmayacak. Bu da altının görünümünü tekrar yukarı çıkaracak’ dedi. ‘Altın her zaman güvenli bir limandır. Dünya’da ne zaman bir karışıklık olsa ya da farklı bir durum oluşsa sığınılacak en iyi liman hep altın olmuştur. Dünya projektörü de ortada zaten. Dünyanın her bölgesinde ayrı bir karmaşa hakim. O yüzden altının, diğer yatırım araçlarına göre önde gideceğine inanıyorum’ ifadelerini kullanan İsmail Hakkı Pala, vatandaşlara altına yatırım yapmaları konusunda önerilerde bulundu.

‘Altın Kaybettirmez’

Altının kaybettirmeyen yegane kaynaklardan diyen İsmail Hakkı Pala, ‘Tüketicinin altına yatırım yapmalarını öneririm. Altın hiçbir şartta kaybettirmemiştir bugüne kadar, bundan sonra da kaybettirmez.’ Diyerek. Balıkesirli vatandaşların altını sevdiğini ve Balıkesir için altının vazgeçilmez olduğunu dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.