Balıkesir Merhaba Gazetesi

MÜDÜR CENGİZ ‘HEDEFİNİZOLSUN’

MÜDÜR CENGİZ ‘HEDEFİNİZOLSUN’
14 Ocak 2015 - 0:02

Genel

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz hafta sonu kurslarından TÜBİTAK projelerine ve başarıyı yükseltmek için yapılan çalışmalara değindi. Öğrenciler için bir mesaj verir misiniz? Sorusuna ise ‘Hedefleri olsun. Okusunlar’ yanıtını verdi.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİMİZ BAŞVURABİLİR

Okullarda yapılan hafta sonu kursları ile ilgili olarak ataması yapılamayan öğretmenlerin haftasonu kursları verebileceğini belirten Milli Eğitim Müdürü Cengiz, ‘Normal öğretmenlerimiz hafta içi yoğunluğunun ardından istekli olmayabilirler. Bunun için ücretli öğretmenlerimizde bu kursları verebilirler.’ dedi. Müdür Cengiz ‘Atanamayan ücretli öğretmenlerimiz de hafta sonları verilecek olan bu kurslar için müracaat etsinler. Doküman noktasında yaprak test, soru bankaları, vb. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimiz destek olacaklar.’ şeklinde konuştu.

MÜDÜR CENGİZ ‘BAŞARIYA ODAKLI ÇALIŞMALAR YAPILACAK’

Atamalar konusunda Okul Müdür Ve Müdür Yardımcılarımızın atamaları tamamlandı diyen Müdür Cengiz’ Atamalar yapılırken son derece titiz ve seçici davrandık. Daha genç dinamik çalışkan olmalarına özen gösterdik.’ dedi. Amaçlarının önümüzdeki yıllarda hem akademik hemde sosyal, kültürel sportif alanlarda başarıyı yükseltmek olduğunu söyledi. Balıkesir’i projelerde üst sıralara taşıyabilmek için çalışıyoruz diyen Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ,Çalışmalara bakıldığında alanları ile ilgili değil yönetim alanındaki tecrübeli geçmişleri de öne çıkıyor. Balıkesir Lisesinde toplantı yaptık. Okul müdürlerinde olması gereken temel özellikler nedir? Bu konular üzerinde durduk. Birincisi toplum tarafından güvenilir olmaları,2’ncisi ahlaklı ve üçüncüsü de dürüst olmaları bunlar önemli. İlçelerde toplantılarımızda yapılacak. Yönetici atama sürecimiz tamamlandı. Bundan sonra başarıya odaklı çalışmalar yapmaya bakacağız.

HAFTASONU KURSLARI ÖNEMLİ

TUBİTAK Projelerinin sayılarına ve proje hazırlıklarına bakacağız. Okul müdürlerimiz içinde bir hizmet içi eğitim düşünüyoruz. Öte yandan hafta sonu kurslarımız var. Kurslarımızı önemsiyoruz. Hayat boyu öğrenme kapsamında da hafta sonu kursları açık olmalı. Bunlar Öğrencilerimiz için ücretsiz olarak faydalanabildikleri takviye kurslar. Mevcut dershaneye giden öğrencilerin 3 katı öğrenciler bu kurslara katılıyor. Önümüzdeki sene itibarı ile hafta sonu kurslarını mezun öğrencilerimiz içinde ayrıca üniversiteye hazırlık kursları ve TEOG yani Liseye hazırlık kursları gibi olacağını söyleyebiliriz. Okul müdürlerimize ve ilçe Müdürlerimize Benim tavsiyem müdürlerimize hafta içinde 6 saatten sonra 7’nci saati de yorgunluk saati içinde yapmayıp bu kursları hafta sonları yapmaları. Hafta sonu çocuklar severek gidiyor. Sosyal etkinlik gibi geliyor.

(ayrı bir kutuda verelim)

HEDEFLERİNİZ OLSUN

Öğrencilerimiz disiplinli bir çalışma içinde olsunlar. Okul onların okulu sevsinler. Devamsızlık yapılmasın. Programlı bir şekilde ödevlerini ve derslerini takip etsinler. Mutlaka bir hedefleri olsun. Vatandaşlık bilinci olsun. Okuyarak kendilerini geliştirsinler. Kültürel gelişim önemli. İzleyen seyreden değil aynı zamanda okuyan olsunlar. Öğretmen, öğrenci ve veli olarak çocukların yeteneklerinin keşfedilmesi anlamında dikkatli olalım. Spor da, bilimsel faaliyetlerde hangi alanda başarılı olabileceklerinin arayışında olsunlar.

DEĞİŞİM BALIKESİRDEN BAŞLADI

Balıkesir olarak başarıyı yakalamak istiyor ve bunun gayretini veriyoruz. Balıkesir Üniversitesi ile ortaklaşa yaptığımız bir çalışmamız var. ‘Balıkesir Değişiyor’ Ayvalık’ta başlatılan proje ile PISA ve TIMSS adıyla her dört yılda bir uluslararası değerlendirme kuruluşların yapmış olduğu sınavlar olduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz 2015’te sınavların yenisinin yapılacağını belirtti. Amacımız üzerimize düşen başarıyı yükseltmek için yapılacak olan çalışmalar’ dedi.

HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.