Balıkesir Merhaba Gazetesi

MUHALEFET UZLAŞMAZ TUTUMU İLE KAYBETTİ

MUHALEFET UZLAŞMAZ TUTUMU İLE KAYBETTİ
03 Kasım 2015 - 0:11

Genel

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti’nin başarısında muhalefetin ‘uzlaşmaz’ tutumunun büyük etkin olduğunu belirtti.

1 Kasım seçimlerini değerlendiren Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, muhalefetin kendi yarattığı bilgi kirliliği içerisinde kaybolduğunu söyledi. Yılmaz, 7 Haziran’dan sonra muhalefetin uzlaşmacı olmayan tavrı üzerine halkın, yönetim kadroları, teşkilat yapısı ve projeleri ile en uygun AK Parti’yi gördüğünü ve istikrarı tercih ettiğini belirtti.

Başkan Yılmaz, ‘Tek başına iş başına’ sloganıyla yola çıkan Ak Parti’nin, Türkiye genelinde yüzde 49.5, Balıkesir’de yüzde 45.5, Karesi İlçesi’nde yüzde 52.3 oy alarak büyük bir başarıya imza attığını ifade etti.

‘HALKA İYİ ANLATTIK’ AK Parti’nin oylarının sol partilerden ziyade MHP’nin tabanından geldiğini istatistiklerin ortaya çıkardığına dikkat çeken Başkan Yılmaz, halkın sağ partili bir iktidar istediğini söyledi. Teşkilatların, hükümetin çalışmalarını halka iyi anlattıklarını düşündüğünü belirten Başkan Yılmaz, belediye başkanlarının da partiye zarar verecek yanlış işler değil, pozitif işler yaptığının ortaya çıktığını ve bunun sonucunun tek başına iktidarı getirdiğini ifade etti. Başkan Yılmaz, elde edilen sonuçla Türkiye’nin yeniden istikrara kavuştuğunu, sağlıklı ve demokratik bir seçim yaşandığını, güvenlik içinde bir seçim yapıldığını belirtti.

‘MHP’NİN ROLÜNÜ AK PARTİ ALDI’

Vatandaşın, “En iyi yönetim kadrosunun AK Parti’de olduğunu gördüğü, uzlaşmacı olmayan muhalefetin tutumunu görünce seçmenin partilerine yöneldiği” görüşünü belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, MHP tabanının niçin partilerine yöneldiği üzerine de açıklamalarda bulundu. Başkan Yılmaz, “Bu ülkede MHP gibi bir partinin varlığı önemli, çünkü onların hitap ettiği, kendilerini temsil ettiklerine inandıkları bir kitle var. Bu rollerini AK Parti’nin aldığını düşünüyorum” dedi.

Milliyetçiliğin, AK Parti’nin sistematiğinde bulunduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Uluslararası arenada Türklüğü, Osmanlı’yı, Selçuklu’yu ve İslamiyet’i en iyi şekilde temsil edecek hizmetleri TİKA, Yunus Emre Enstitüleri vasıtasıyla yardım organizasyonları ile devletin her türlü bakış açısıyla desteklediğini halkımız görüyor. Milliyetçilik dediğinizde aklınızda ne varsa AK Parti’nin, bunları sistematik ve planlı bir şekilde dünya arenasında gösterdiğini görüyoruz” dedi. Haber Merkezi

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.