Balıkesir Merhaba Gazetesi

MUHALEFETİN ENDİŞESİ

MUHALEFETİN ENDİŞESİ
19 Mayıs 2015 - 9:50

Genel

Güçlü toplum veya devlet oluşumu, karşısında güçlü kitle istemez. Yer küreye hükmettiğini zanneden dünyanın süper güçleri, yeni küresel merkezler meydana geldiğini görünce harekete geçtiler. Dışarıdaki kriptoların yerli beslemeleri vasıtası ile oluşan güçlerin önünü kesmek istiyorlar. Dış destekli TÜRETMELER ve ÇETELER bazen gezi parkı diyor, bazen laiklik diyor, bazen proje iptali, yol köprü, cami, tüp geçit, doğal gaz boru hattına İSTEMEZÜK deyip ortalığı yakıp yıkıyor. Hedef, istikrarı, kalkınmayı, ekonomik gelişmeyi ve huzuru bozmak. Güçlenen YENİ TÜRKİYENİN kolunu kanadını kırmak.

Sayın okuyucularım, yıkıcı politikanın işi çok kalaydır. Geçmiş tarihlerdeki bir anayasa fırlatma olayı, paramızı pul etti. 1970 li yıllarda, “yollar yürümekle aşınmaz” sözü beş bin gencimizin birbirini öldürmesine sebep oldu. HDP nin Vandalları iş başına çağırarak bir işaret vermesi ile, onlarca iş yeri, okul, kütüphane, tarihi bina ve cami yıkılıp yakıldı. Mehmet Akif’in dediği gibi, “iki kazmalı adam Süleymaniye’nin kubbesini yere indirir, ama yapmak için yine bir Sultan Süleyman ve birde MİMAR SİNAN gerekir.”

Sevgili dostlar, başarılar, zorlukların arkasında gizlidir. Anadolu insanı bir asırdan beri çok sıkıntılar çekti. Genç yaştaki evlatlarını toprağa verdi. Çok siyaset ve devlet adamlarını kaybetti. Çok bedeller ödedi. TÜRKİYENİN dünyada güçler dengesinde söz sahibi konumuna gelmesi, bazı odakları rahatsız ediyor. Meydanlarda haykırılan “Türkiye gidiyor, bitiyor, bölünüyor, param parça ediliyor, saraylar yapılarak paralar yeniyor, Atatürk düşmanları, sizi kırbaçlayarak camiye götürecek” gibi dedikodulara inanmayın. Türkiye doğru yoldadır ve zirveye çıkıyor. Kıymetli kardeşlerim; şu hususu iyi bilmenizi isterim. Siyasi başarı, topyekûn başarının anahtarıdır. Ağır şartlara rağmen, bütün engelleme ve çelme takmalara rağmen, Onlu, On Beşli koalisyonlara rağmen, dışarıdaki ve içerdeki çetelerin var gücüyle saldırmalarına rağmen, iftira ve karalamalara rağmen, Türkiye dünyada söz sahibi konuma geliyor. Bu gelişmelerden dünyanın süper güçleri ve yerli YAMALIKLAR çok endişeleniyor. Hem korkuyor, hem çırpınıyor, hem yırtınıyor.

Başını ellerinin arasına almış, derin derin düşünüyor.

Ne yapmalı?

Ne yapmalı da? TÜRKİYE’NİN bu şahlanışını durdurmalı.

Batının yaşlı kadrosu ve içerdeki KERTMELERİ, orta doğudaki yeni dengelerin oluşmaması için her türlü şeytani planı uyguluyor amma durduramıyor. Dünya MASON teşkilatı BAŞ BİRADERİ, MEŞRİKİ AZAMIN dediği gibi “çok büyük problem ve krizlerle karşılaşıyorsunuz amma, hepsini, her zaman kendi lehinize çeviriyorsunuz.”

Siyasi kadrolardaki kişilerin gece gündüz durduğu yok. Gündüz mitinglerde, gece konferansta, sabah üniversitede, ertesi gün başka bir bölgede. Cuma günü camide cemaatle dertleşiyor. Hafta sonu Somali’deki gariplere el uzatıyorlar. Evine gitmeden, çadırlarda yaşayan mültecilere koşuyorlar. Kışlada askerlerimizle selamlaşıyorlar. Uyku, durak, istirahat yok.

Çok şükür ki, askeri kadrolarımız artık, bilerek veya bilmeyerek, kendi savaş gemimizi bombalamak gafletinde değiller. Sınır ihlali yapan helikopter anında yere indiriliyor. Askerimizin başına çuval geçirilmesine sebep olan lakayt davranışlarda bitti. Öğretmen sınıfında, işçi fabrikada, asker kışlasında, makineler yollarda çalışıyor. Hazar denizinden, İskenderun körfezine, oradan da Avrupa’ya kadar, doğal gaz boru hattında görev alan teknik kadro cayır cayır çalışıyor. Dünyanın üçüncü büyük hava limanı 2016 yılı sonunda bitecek. Kanal İstanbul projesi ile Karadeniz, Marmara denizi bir daha birleşecek. ASELSAN teknik kadrosu bilgisayar başında, uydudan dünyayı gözlüyor. En ücra köylerdeki hasta, yaşlı, garip, gureba ve hayatı aksak kişiler huzurla yaşıyor. Devlet kapıları, hastane odaları, fak-fuk-fon kasaları, okul masaları vatandaşa arkasına kadar açık.

Şimdi bu yazacaklarımı dikkatle okuyun sayın okuyucularım. Siyasi kadroların gece gündüz demeden, ilden ile, ülkeden ülkeye koşturup çırpınmasını hep beraber izliyoruz. Yatağında, koltuğunda, makamında yan gelip yatan yok. İşte bu çalışıp çırpınıp yeni bir hamle yaratan siyasi kadroyu içerdeki ve dışarıdaki, vurguncular, hortumcular, çalıcılar, çarpıcılar, geziciler, eziciler, çeteciler hazmedemiyor. Dünyadaki süper güçler, karşılarında YENİ TÜRKİYE’NİN oluşmasını istemiyorlar. Onun içindir ki, bir kaşık suda olmadık vaveylayı koparıyorlar ve akılların almadığı koalisyonları oluşturup, kin dolu söylemleri meydanlara taşıyorlar. İçerdeki onlu, hatta on beşli koalisyonlar başarılı olamayınca, dışarıdaki BARONLARI, yardıma çağırıyorlar. Kendi toprağında, kendi diyarında, yine kendini kötüleyen anlayışlara karşı, topyekûn milleti mücadele bekliyor. Sizler, evinizde, köyünüzde, kasabanızda, kahvenizde, iş yerinizde, Türkiye’yi, dolayısıyla siyasi iradeyi küçük düşürmek isteyenlere şunu sorun.

Siz ne yaptınız?

Dışarıdaki BARONLARIN, İçerdeki TÜRETMELERLE, çok sayılı koalisyonlar kurarak saldırmalarına rağmen, AVRASYADA oluşan yeni bir süper güç, GÜMBÜR GÜMBÜR, geliyor. Tusunami dalgası gibi, karşı çıkanları yutarak geliyor. Hoşça kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.