Balıkesir Merhaba Gazetesi

Muhasebecilerden eylem uyarısı

Muhasebecilerden eylem uyarısı
03 Mart 2015 - 0:02

Genel

Yıllardır büyüyen mesleki sorunlarına çözüm bulunmamasından yakınan muhasebeciler, Muhasebeciler Haftası’nda artık eylem aşamasına geldiklerini söyledi.

Her yıl 1-7 Mart tarihlerinde kutlanan Muhasebeciler Haftası dolayısı ile dün Atatürk anıtında saygı duruşunda bulunarak kutlamaları başlatan muhasebeciler, yasal bir statüye sahip olan mesleklerinin sorunlarına çözüm bulunması beklentilerine karşılık bulamadıklarını belirterek eylem aşamasına geldikleri uyarısında bulundu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Metin Yalçın, bugüne kadar sorunların çözümü için diyalogdan yana olduklarını, bundan sonra da diyalogdan yana olacaklarını, ama artık meslektaşlarının arasında huzursuzluk ve öfkenin arttığını belirtti. Yalçın, “Bugüne kadar iyi niyetli çabalarımızın karşılığını görmek istemekteyiz, ancak bir süredir mesleğimizin temel sorunlarına ve taleplerimize ilgi gösterilmemektedir. Süreç böyle ilerlediği taktirde üretimden gelen gücümüzü kullanmak biçimleri yaşamımıza girecektir” dedi.

Balıkesir SMMMO Başkanı Metin Yalçın, mesleki çıkarlarını savunurken, Üke ve toplum çıkarlarını da gözettiklerini, amaçlarının kamu maliyesinin ve Ülke ekonomisinin güçlenmesi, işletmelerin gelişmesi, Ülkemizde refahın artması olduğunu belirtti.  cemil yurtman

MUHASECİLERDEN FOTOĞRAF SERGİSİ

Muhasebeciler Haftası dolayısı ile Muhasebeciler Odası salonunda karma bir fotoğraf sergisi açılacak. Kitabiye Kartepe ve Ahmet Turhan’ın fotoğraflarından oluşan serginin açılışı bugün saat 15.00’de yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.