Balıkesir Merhaba Gazetesi

MUHTAR GÖKGÜL ‘SONUCA ULAŞTIK’

MUHTAR GÖKGÜL ‘SONUCA ULAŞTIK’
07 Eylül 2015 - 9:33

Genel

2’nci Sakarya Mahalle Muhtarı Türkan Gökgül kapalı Pazar yeri ile ilgili isteklerinin yerine getirilmesinden memnun olduklarını ve mahallenin en büyük eksikliği olarak görülen bir Pazar yeri alanının nihai sonuca ulaştığını söyledi.

Eğitime odaklı projeleri ile tanınan Muhtar Gökgül Muhtarlık Binasındaki Kütüphanesini ok önemsiyor. Kapısına gelen çocukları okumaya teşvik eden Muhtar Büyüklerde okumalı ve örnek olmalı diyor.

Muhtar Gökgül, ‘Şuan için en büyük isteğimiz 3 bin imza toplayarak müracaat ettiğimiz Karesi Belediyesine sesimizi duyurduğumuz için mutluyuz. Pazar yeri konusunda mahallelimizin isteği vardı. Kapalı Pazar yeri bizim mahallemizde yoktu ve bizim için bir eksiklikti. Karesi Belediyesi BASKİ biriminden altyapı konusundaki çalışmaları görmek için geldi yerinde inceleme yaptı. Mahalle halkım şuan için bu Pazar yerinin yapımını bekliyor. ‘dedi.

Mahalledeki hareketliliğin hem pazaryeri hem de sosyal alanlara ihtiyacı var. Pazar olursa hareketlilik sağlanmış olacak diyen Muhtar Gökgül, mahallesine yapılabilecek her türlü çalışma için hiçbir seminer, örnek yer inceleme alanları gezisi ve Balıkesir merkez ve ilçelerinde yapılan faaliyetleri kaçırmıyor. Bizim daha önce bir çalışmamız oldu ve yarışmalar düzenledik. Mahallemizde bulunan büyük küçük herkes bu yarışmaya katılarak farklı bir heyecan yaşadı bu heyecanı yine yaşatmak istiyoruz konusu ‘okuma’ dedi.

Muhtar Gökgül’ün Muhtarlık binası küçük ve tek odalı fakat yaptığı işler büyük. Öyle ki eğitime ve mahalle sorunlarına odaklı muhtar, hem çocuklara hem de büyüklere kolaylıkla ulaşarak onlar için her şeyin en güzelini istiyorum ’diyor.

Okul öncesinden tutun yetişkinlere kadar uzanan bir yarışma hazırlığında olan Muhtar Gökgül yetişkinlere yönelik romanların ve yaş gruplarına göre farklı kitapların muhtarlık binasında olduğunu ve okumak isteyenlerin hizmetine sunulduğunu söyledi. Karesi Belediyesinin ‘Her yer kütüphane’ projesi var. Kitap denizinde sende yüz denilerek muhtarlığımın kütüphane konusunda en ön sıralarda olmasını istiyorum diyen Muhtar Gökgül, Kent Konseyine bu konuda proje sunduk. Projenin içerisinde okuma yarışmaları da yapılacak ve okullar açılmadan önce duyuruları yapılacak. Günde 57 kitap değişimi ile ortalama olarak bir rekor kırmıştık. Öğrencilerde çocuklar şu an için bu projeyi bekliyor. Geçen sene kazananlara para, satranç takımı v.b hediyeler verilmişti. Emniyet Müdürlüğü ve Karesi Belediyesinin destekleri ile hediyeleri takdim etmiştik. Bu senede aynı yarışmayı yapmayı istiyor ve düşünüyoruz.’ dedi.

ÜCRETSİZ GİYSİ MAĞAZASI

Muhtar Gökgül, ‘Giysi Yardımları konusunda ücretsiz alışveriş merkezimiz hala faal bir şekilde halkımıza sunulmuş vaziyette ve giysi değil aynı zamanda ev eşyaları konusunda da yardımlarımız oluyor. ‘Dedi Muhtar ‘Mahallemizde hayır yapmak isteyen vatandaşlarımızda var ve inşaat konusunda ihtiyacı olan vatandaşlarımızın evlerini bile yaptırıyoruz.’ şeklinde konuştu. SEMRA AMAN AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.