Balıkesir Merhaba Gazetesi

MÜLAKATA DA KATILAMADILAR

MÜLAKATA DA KATILAMADILAR
09 Mart 2015 - 0:13

Genel

Genel Merkez ilke kararını bozmadı ve Mülakata istifa eden meclis üyelerini ve ilçe yöneticilerini davet etmeyerek ilke kararında ısrarlı olduğunu gösterdi.
İstifalarla birlikte muafiyet dışında kalan ve tanınmadık olan isimlerle ilgili Ak Parti İl Başkanı Dinçer Orkan Merhaba gazetesine açıklamalarda bulundu.
AK PARTİ 2015 Balıkesir Aday Adayları listesindeki 73 kişi arasında yer alıp Balıkesir kamuoyunda merak konusu olan ve temayül yoklamasına girmeyen 12 isimle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

MÜLAKATA DAVET EDİLMEDİLER
İl Başkanı Orkan ‘Genel Merkezin istifa eden meclis üyeleri ve ilçe yöneticilerine dair İl teşkilatlarına gönderdiği yazıda da açıkça belirtilmiş olan Karar gereği olarak temayüle alınmayan aday adayı arkadaşlarımız mülakata da davet edilmemiştir.’ dedi. Orkan, Genel Merkezimiz an itibarı ile istifa eden aday adayları ile ilgili katı duruşunu koruyor’ ifadelerini kullandı.
İKİNCİ TERCİHLER DE TEMAYÜLE KATILMADI
MERHABA’ya özel açıklamada bulunan AK Parti İl başkanı Dinçer Orkan 2015 genel seçimlerinde Genel Merkez, alınan bazı kararlar gereği eski il Başkanlarının ve Milletvekilli olan isimlerin temayül yoklamasından muaf olduğunu, ayrıca yine aynı karar gereği olarak il ve ilçe yönetiminde yer alan, veyahut yerel yönetimlerde yer alan isimlerinde kesinlikle temayül yoklamasına katılamayacağını bildirmişti. Bu nedenle yapılan 73 Aday Adayı başvurusundan sadece 52 arkadaşımız temayül yoklamasına katıldı diyen İL Başkanı Orkan, ‘ Bu mazeretlerin dışında kalan ve Kamuoyunun dikkatini çeken 12 isim de aynı zamanda başka İllerden tercih kullandığı için temayüle katılamadılar. Bu arkadaşlarımızın ilk tercih ettikleri bölgeden temayül yoklamasına katıldıklarını ve yine ilk tercih bölgelerinin mülakat komisyonuna davet edildiğini biliyoruz. ’dedi. KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.