Balıkesir Merhaba Gazetesi

MÜSİAD ‘DAN HALKA” DUYARLI OLALIM”

MÜSİAD ‘DAN HALKA” DUYARLI OLALIM”
13 Ekim 2014 - 0:02

Genel

09

 

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Balıkesir Temsilcisi Başkanı Harun Ertaş kobaniye yönelik saldırılarını kınadı ve sağduyu çağrısında bulundu.

Ertaş, Kobani’ye yönelik saldırıları kınamak ve uluslararası toplumu harekete geçirmek için başlatılan gösterilerin şiddet eylemlerine dönüşmesi üzerine sağduyu olalım diyerek duyarlılığa davet etti.

Ertaş,  açıklamasında, “Ülkemizde son günlerde oluşturulmaya çalışılan şiddet ortamı ve beraberinde getirdiği sokağa çıkma yasaklarını büyük bir kaygı ile takip etmekteyiz. Her zaman en büyük destekçisi olduğumuzu belirttiğimiz çözüm sürecini baltalayacak her türlü söylem ve eylemlerden kaçınılması gereken bir ortamda Kobani’de yaşanan, bizlerin de büyük bir üzüntü ve kaygıyla takip ettiği IŞİD terörünü gerekçe göstererek şehirlerimizde ölümlere varacak kadar şiddet içeren tepkileri demokratik haklar ile bağdaştıramadığımızı belirtmek isteriz. ‘Büyük barış projesi’ olarak tanımladığımız ‘çözüm süreci’ arifesinde bu olayların meydana gelmesini manidar bulduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Hak ararken hakka girmenin son derece yanlış olduğunu, masum insanların öldürülmesi, kamu mallarının yakılması, emniyet güçlerine silahlı, taşlı, sopalı saldırılarda bulunulmasının hiçbir haklı gerekçesi ve tutar yanı olmamakla birlikte, bu tür şiddet eylemlerinin problemlerinin çözümüne katkıda bulunmadığı da aşikârdır. Hak hiçbir zaman şiddet ile talep edilemez. Uluslararası arenanın hukukun belirlediği evrensel gerekçelerle birlikte müdahil olduğu bir ortamda, Türkiye’yi haksız gerekçelerle hiçbir kimsenin ve hiçbir grubun her türlü provokasyona açık hale getirmeye hakkı yoktur” dedi.Ertaş, gruplar üzerinde söz sahibi olan kanaat önderlerini, sağduyuya, aklıselim olmaya ve her türlü provokasyona yol açacak söylem ve fiillerden kaçınmaya davet etti.HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.