Balıkesir Merhaba Gazetesi

MÜSİAD Ekonomik Gelişmeleri Değerlendirdi

MÜSİAD Ekonomik Gelişmeleri Değerlendirdi
20 Aralık 2021 - 16:32

MÜSİAD Ekonomik Gelişmeleri Değerlendirdi

MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Erdem Özer, gündemdeki son ekonomik gelişmelere ilişkin açıklamada bulundu. Özer, “”Türkiye ekonomisi; yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez. Son 20 yıldır serbest piyasa koşullarından ödün vermeden yıllık %5,3 büyümeyi başaran ekonomimizin, ayrıca bu süreci de atlatacağına olan inancımız tamdır” dedi.

“Suni bir güvensizlik ortamı oluşturulmaya çalışılıyor”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ekonomik gelişmelere dair basın açıklaması yayınladığını hatırlatarak ayrıca açıklamada şu ifadelerin yer aldığını söyledi: “Bilindiği üzere, modern ekonomiler en az maddi sermaye kadar sosyal sermayeye de ihtiyaç duymaktadır. Sosyal sermayenin başlıca kaynağı ise güven faktörüdür. Üzülerek görmekteyiz ki son dönemde makroekonomik temellere dayanma suni bir güvensizlik ortamı oluşturulmaya çalışılmaktadır.”

“İstihdam ve üretim odaklı kazanım”

“MÜSİAD olarak bizler, reel ekonomik göstergelerle değil algılarla yön verilen her türlü ekonomik iklimin karşısındayız. Zira yılın ilk 3 çeyreğinde yüzde 11,7 büyüyen son 12 aylık ihracatı 220 milyar doları aşan, son 3 aydır cari fazla veren Türkiye ekonomisi; yalnızca döviz kuruna indirgenerek değerlendirilemez.” “Türkiye ekonomisi, gerek iç gerekse dış kaynaklı bütün algı manipülasyonlarına karşı, geçmişte olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Son 20 yıldır serbest piyasa koşullarından ödün vermeden yıllık ortalama yüzde 5,3 büyümeyi başaran ekonomimizin, bu süreci de atlatacağına olan inancımız tamdır. “Bu bağlamda sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde uygulamaya konulan; üretim, yatırım, ihracat ve ayrıca istihdam odaklı kazanımlarımızı katbekat artıracağına inandığımız düşük faiz odaklı politikamızın destekçisi olduğumuzda yeniden ifade ediyoruz.”Nursima Akyürek’in Haberi

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.