Balıkesir Merhaba Gazetesi

MÜSİAD’ ÖZEL OKULLAR DEVLETİN YÜKÜNÜ AZALTIYOR

MÜSİAD’ ÖZEL OKULLAR DEVLETİN YÜKÜNÜ AZALTIYOR
25 Eylül 2014 - 0:07

Genel

 

musiad

 

MÜSİAD Genel İdare Kurulu toplantısı  ‘Özel Eğitim Kurumları’ gündemiyle toplandı.MÜSİAD Genel Başkanı,Nail Olpak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un da katılarak konuşma yaptığı gündem toplantısında eğitim konusu ele alındı.

MÜSİAD Eğitim ve Kültür Komisyonu tarafından hazırlanan raporda  ‘ ‘Örgün ve yaygın eğitimle ilgili tespitler, mesleki ve teknik eğitimin önemi, özel okulculuğun dünü, bugünü ve yarını çalıştay raporu’ Sunuldu.Özel okulların kaydını yaptıkları ve okuttukları öğrenci sayısı oranında, mali ve idari yönden, devletin eğitim yükünü azaltmış olduğuna dikkat çekilerek, bina ve tesisleri, eğitim hizmetleri, destekleyici ve tamamlayıcı hizmetleri yatırım,  üretim ve istihdam alanı oluşturarak çok yönlü “katma değer” ürettikleri ifade edildi. Özel okulların rekabet ortamı içinde tutunabilmek, büyüyüp gelişebilmek için ortaya koydukları performansla; eğitim hizmetlerine “özel sektör ruhu ”nu ve refleksini aşıladığını bunun da eğitim kalitesini artırdığı vurgulandı.
Bandırma’da düzenlenen idare kurulu toplantısında hazırlanan raporun sunumu Uluslar arası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) Mütevelli Heyeti Üyesi Mehmet Develioğlu tarafından gerçekleştirildi. Yapılan müzakerelerin ardından katılımcıların sorularını cevaplayan Bakan Yardımcısı Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı’nın son oniki yılda büyük reformlara imza attığını ve atmaya da devam edeceğini söyledi. Toplantıya, Balıkesir Milletvekilleri Mehmet Cemal Öztaylan ve Ali Aydınoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Bandırma Kaymakamı Ali Mantı, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, ev sahibi Bandırma MÜSİAD Başkanı İhsan Turgut ve  MÜSİAD Şube Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve STK temsilcileri katıldı. HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

                                                     

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.