Balıkesir Merhaba Gazetesi

MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRMAK İSTİYOR

MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRMAK İSTİYOR
14 Eylül 2020 - 22:39

MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRMAK İSTİYOR

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karavan Park Projesi’ni hayata geçireceğini açıkladı.

Türkiye’nin turizm gelirini artırmaya yönelik projeler geliştiren ve bu alanda yoğun çalışmalar yürüten Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), daha önce Türkiye’yi keşfetmemiş olan yabancı turistin ilgisini çekebilmek ve yeni bir turizm kaynağı oluşturmak için Karavan Park Projesini hayata geçiriyor. Konuyla ilgili, MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Erdem Özer  değerlendirmelerde bulundu.

 

 “Türkiye’nin Yeni Turizm Kaynağı Karavan Turizmi ”

MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Erdem Özer konu ile ilgili, “Türkiye; tarihi, doğası ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu topraklarının zengin kültür mirası ile dünyada eşi benzeri olmayan bir turizm lokasyonu olarak öne çıkmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen başarılı tanıtım kampanyaları sayesinde, özellikle son yıllarda ülkemiz önemli bir turizm atağı gerçekleştirmiştir. Bizler de MÜSİAD olarak, Türkiye’nin turizm potansiyelini tamamıyla açığa çıkararak, dünyanın her noktasından turistin ilgisini ülkemize çekebilmek adına yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında, dünyada yükselen bir trendle, önemli turizm yöntemlerinden biri olarak öne çıkan Karavan Turizmini ülkemizde yaygınlaştırmak ve karavan turizmini tercih eden yabancı turistlerin rotasına Türkiye’yi eklemelerini sağlamak amacıyla bir proje geliştirdik: Karavan Park.” açıklamasında bulundu.

 “Karavan Park Projesi Turizme Cansuyu Olacak ”

MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Erdem Özer,  “Konaklama tesisleri ve otellerin, Covid-19 salgınının beraberinde getirdiği gerekliliklerden dolayı tercih edilme oranlarının düşmesiyle, Karavan Turizmi, özellikle salgının ardından tüm dünyada en fazla tercih edilen tatil yöntemlerinden oluyor. Bizler de bu yükselen turizm çeşidini en iyi şekilde ülkemizde canlandırarak, ülkemizin turizmden sağlamış olduğu geliri artırmayı hedefliyoruz. MÜSİAD, Karavan Park Projesiyle; günlük ortalama 200 dolar harcayan 6 milyon turisti ülkemizde ağırlamayı hedeflemektedir. Bu bakımdan projenin, turizm sektörünün içinden geçmekte olduğu darboğazdan çıkış noktasında, cansuyu olacağına inanıyoruz. ” dedi. MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Erdem Özer Balıkesirin’de ilk etepta Karavan Park Proje rotasında olacağını söyledi.

 

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.