Balıkesir Merhaba Gazetesi

MÜSİAD TÜSİAD’A ÇOK SERT YÜKLENDİ

MÜSİAD TÜSİAD’A ÇOK SERT YÜKLENDİ
29 Nisan 2015 - 0:13

Genel

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, genel kurul konuşmasında TÜSİAD’a yüklendi. Olpak, TÜSİAD tarafından “Hükümeti desteklemekten başka bir şey yapmıyorlar” diye suçlandıklarını hatırlatarak, TÜSİAD’ı “28 Şubat’a payanda olmakla” suçladı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 23. Olağan Genel Kurulu’nu 25 Nisan 2015 tarihinde Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı olağan kurula MÜSİAD Balıkesir Şubesi Başkanı Harun Ertaş, Yönetim Kurulu Üyeleri: Harun Kızılgül, Kazım Çaylan. Üyeler: Tuncay Yıldız, Nadir Oran, Hasan Uçar, yurt dışından, ve yurt içinden MÜSİAD üyeleri katıldı. 25 yılını geride bırakan MÜSİAD’ın Olağan Kurulunda açılış konuşması yapan Genel Başkan Nail Olpak; toplantı konuşmasında derneklerinin yaptıklarını, projelerini anlatmayı düşündüğünü, vazgeçerek, TÜSİAD’ın eleştirilerine yanıt vermek istediğini söyledi. Olpak, TÜSİAD tarafından “Hükümeti desteklemekten başka bir şey yapmıyorlar” diye suçlandıklarını hatırlatarak, sert eleştirilerde bulundu. TÜSİAD için, “25 yıldır MÜSİAD’ı görmezden gelmeye çalışan birileri, hazımsızlıklarını dışa vurmaya başladı.” Diyen Olpak, “TÜSİAD’ın yeni yönetiminin, Başkan Yardımcılarından birisi, MÜSİAD’a hakarete cüret etmiş. Başkanlarıyla görüştüm.

Kurumsal bir tekzip gelir mi diye bekledim, gelmedi. Şimdi, cevap verme zamanı. ‘Hukuk devletinden yanayız’ diyen, evrensel nitelikli demokrasi iddiasında, olan Kişisel hak ve özgürlüklere dayalı düzen istediğini, söyleyen, MÜSİAD’a, böyle dertleri olmadığı iftirasını atan, TÜSİAD’a söyleyeceklerim var. 28.Şubat’ta, Kurucu Başkanım, Vatana İhanet suçlamasıyla DGM’de yargılanıp mahkûm edilirken, üyelerimin ev ve işyerleri gece çilingirlerle açılırken, sermaye renklere ayrılırken, yapılanlara susarak payanda olan TÜSİAD’ın aklına, Hukuk Devletini savunmak gelmiş miydi?” diye konuştu.

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.