Balıkesir Merhaba Gazetesi

MÜSİAD’dan İsrail’e tepki

MÜSİAD’dan İsrail’e tepki
08 Kasım 2014 - 0:11

Genel

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Balıkesir Temsilcilik Başkanı Harun Ertaş, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’ya  girişlerinden dolayı bir yazılı açıklamada bulundu.

Ertaş, Filistinli kardeşlerimize karşı yapılan sis bombalı ve plastik mermili saldırıları yıllardır tüm dünyanın gözleri önünde BM kararlarını defalarca hiçe sayarak Filistinli Müslümanlara karşı her türlü zulüm ve işkenceyi reva gören İsrail bu kez tüm Müslümanlarca kutsal sayılan Mescid-i Aksa’yı çiğnemiş, yüzlerce Filistinli kardeşlerimizi sis bombaları ve plastik mermilerle yaralamıştır dedi.

Ertaş, MÜSİAD Camiası olarak yapılan hukuk tanımaz eylemler, tüm dünya Müslümanlarına infiale uğramıştır. İsrail Askerlerini  derhal Mescid-i Aksa ve çevresini terk etmesi gerektiğini ifade ederek şöyle konuştu: “Filistin’de telafisi mümkün olmayacak yeni ve tehlikeli bir sürecin tetikleyicisi olmamaları konusunda uyarıyoruz. Tüm İslam Alemi’ni konuya duyarlı olmaya davet ediyor, uluslararası toplum kuruluşlarını ve BM, İKÖ ve AB’yi göreve davet ediyoruz.” dedi. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.