Balıkesir Merhaba Gazetesi

Müsilaj Kaplı Denizde Çocuklar Yüzüyor !!

Müsilaj Kaplı Denizde Çocuklar Yüzüyor !!
25 Haziran 2021 - 14:31

Müsilaj Kaplı Denizde Çocuklar Yüzüyor !!

Balıkesir’in Erdek ilçesi sahilinde suyu atlayan bazı çocuklar, etraflarını saran deniz salyasına aldırmadan yüzdüler

Balıkesir’in Erdek ilçesinde ekiplerin müsilaj (deniz salyası) temizliği yaptığı kıyıda, çocukların yüzmesi dikkati çekti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ilan edilen “Marmara Denizi Koruma Eylem Planı” kapsamında Balıkesir sahillerindeki müsilaj temizleme çalışmaları aralıksız sürüyor.

Yaz sezonunda çok sayıda tatilcinin uğrak yeri olan Ocaklar Mahallesi sahillerinin müsilajla kaplanması üzerine, Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı “Başaran 2” gemisi ve Konya Büyükşehir Belediyesinden temin edilen iki iş makinesi bölgeye sevk edildiler.

Ekipler müsilaj temizliği yaparken, limanda bir araya gelen bazı çocuklar, suya atlayarak doyasıya eğlendi.Denizin, müsilajın kaplamadığı küçük bir kısmında yüzen çocukların, ayrıca etraflarını saran deniz salyasını elleriyle iterek yüzmeye çalışması havadan da görüntülendiler.

Müsilaj olmasına rağmen denize girdiklerini söyleyen çocuklar, “Kolayca yüzebiliyoruz. Vücudumuza bulaşıyor ama evde su tuttuğumuzda çıkıyor.” dedi.

Sahillerde hummalı bir çalışma yürüten ekiplerin, günde 100 tondan fazla müsilaj topladığı öğrendiler.Toplanan müsilajın, ayrıca kentteki arıtma tesisine götürüldüğü belirttiler.

Balıkesir’in Erdek ilçesindeki ekiplerin müsilaj (deniz salyası) temizliği yaptığı kıyıda, çocukların yüzmesi dikkat çekti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ilan edilen “Marmara Denizi Koruma Eylem Planı” kapsamında ayrıca Balıkesir sahillerindeki müsilaj temizleme çalışmaları aralıksız sürüyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.