Balıkesir Merhaba Gazetesi

MUSTAFA CANBEY’DEN 6 EYLÜL MESAJI

MUSTAFA CANBEY’DEN 6 EYLÜL MESAJI
05 Eylül 2020 - 18:45

MUSTAFA CANBEY’DEN 6 EYLÜL MESAJI

 

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, 6 Eylül Balıkesir Kurtuluş Günü içi mesajını paylaştı;

“Kuva-yı Milliye Şehri Balıkesir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümünü tebrik ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan milli mücadeleye, kadın, erkek, genç, yaşlı, çoluk, çocuk demeden destek veren Balıkesirimiz; kurulan mahalli örgütlenmelerle milli mücadelenin öncü şehirlerinden biri olmuş, 6 Eylül 1922‘de düşmanı topraklarımızdan def etmiştir.

Ecdadımızın kanlarıyla bize vatan kıldığı bu topraklar için, aynı azim ve karalılıkla, hep birlikte çalışarak, yaptığımız her işin en iyisini yaparak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak zorundayız.

Bu aşkla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK kadrolar olarak 2023, 2053, 2071 vizyonları doğrultusunda yılmadan, yorulmadan Balıkesirimiz ve ülkemiz için çalışıyoruz.

Mazisi kahramanlıklarla dolu aziz milletimiz; geçmişten aldığı güç ve birikim sayesinde, geleceğe emin adımlarla yürürken, geçmişten çıkardığı derslerle de bu yolda attığı adımları sağlamlaştıracaktır. Bu kahramanlıkları bilmek kadar, gelecek nesillere aktarmak da büyük önem taşımaktadır. Bu hususta hepimize görevler düşmektedir.

Çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık destanı yazarak, bağımsızlığımız için kahramanca mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Balıkesirli hemşehrilerime yürekten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.