Balıkesir Merhaba Gazetesi

Mustafalar Balıkesir’de 27 Yıllık Hayali Gerçekleştirdi

Mustafalar Balıkesir’de 27 Yıllık Hayali Gerçekleştirdi
12 Ocak 2021 - 12:44

Mustafalar Balıkesir’de 27 Yıllık Hayali Gerçekleştirdi

 

Balıkesir Dursunbey İlçesine bağlı Hamzacık mahallesinin 1997 yılında ilk başvurusunu yaptığı Hamzacık gölet projesi, adaş ve kısmen soy adaş olan AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ve Hamzacık muhtarı Mustafa Bey’in yoğun çabaları sonucu hayata geçiriliyor.

 

“Adı Küçük Kendi Büyük Bir Proje”

Dursunbey’de sıra dışı bir çalışkanlık, donanım ve azmi ile tanınan Hamzacık Muhtarı Mustafa Bey’in, 2020 Yılının son çeyreğinde gölet projesi yatırımının bir kez daha ertelendiğini öğrenmesi, Mustafa Canbey’i bilgilendirmesi ve Canbey’in, Bakanlık yetkilileri ile yaptığı görüşmede “Adı Küçük Kendi Büyük Bir Proje” cümlesi ile tekrar yatırım bütçesine dahil edilmesini sağlaması, 27 yıllık rüyayı gerçeğe dönüştürdü.

2021 Yılının İlk İmzalanan Sözleşmesi

Çalışkan Muhtar Mustafa Bey ve Balıkesir’in Canbey’i lakabı ile geniş bir kesim tarafından sevilen Milletvekili Mustafa Canbey’in yoğun çabası ile ihale aşaması tamamlanan, 7 Ocak 2021’de ise sözleşmesi imzalanan projenin bir diğer özelliği de, 2021 Yılının ilk imzalanan sözleşmelerinden biri olması.

“Can Mustafaların Beylik Başarısı”

27 yıllık sürecin yarattığı tedirginlikle bir kez daha hayal kırıklığı yaşamaktan endişe yaşayan bölge insanları ise, DSİ 25. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan “Balıkesir- Dursunbey Hamzacık Gölet’i İnşaatı Sözleşmesi 07.01.2021 tarihinde imzalanmıştır” duyurusunu büyük bir heyecan ve sevinç ile karşılarken, “Can Mustafaların Beylik Başarısı” şeklinde yorumlarda bulundular.

                                                      Hamzacık Mahallesi

Haber: Kamil Akyürek

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.