Balıkesir Merhaba Gazetesi

MUTLULUĞA AÇILAN KAPI SEVGİDEN GEÇİYOR

MUTLULUĞA AÇILAN KAPI SEVGİDEN GEÇİYOR
20 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Anasınıfı öğrencileri okullarında yaptıkları etkinliklerde arkadaşları arasında sohbetler yaparak düşüncelerini paylaştılar. Arkadaşlık sevgi ve hayvan sevgisi gibi konularda düşüncelerini dile getirdiler. Sorduğumuz soruları yanıtladılar.

Nuran Oğuz Anaokulu öğrencileri Değerler Eğitimi kapsamında Sevgi konusunu işliyorlar. En çok neyi seviyorsunuz diye sorduk en sevdikleri arkadaşlarını ve çeşitli hayvan isimleri saymaya başladılar.

Sevgimize her zaman sevgi ile karşılık veren ve menfaat gütmeyen hayvanlar aslına bakarsak bizler için birer nimettir. Doğanın dengesi açısından hayvanların varlıklarının hayati öneme sahip olmasının dışında varlıkları ile de doğayı renklendirir, şenlendirirler. Etlerinden, sütlerinden, ballarından hatta dostluklarından yararlanmamızın dışında Kuşların güzel melodileri, kelebeklerin hoş görüntüsü ve bir çok hayvanın yaradılıştan gelen özellikleri ile bilime katkıları da birer gerçektir.

KEREM KIZILCIK: Benim en sevdiğim arkadaşım Arda İzzet Eren. Onunla vakit geçirmeyi seviyorum. Güzel oyunlar oynuyoruz. En sevdiğim hayvanda kuş. İsmi de Maviş.

EYMEN TEMİZ: En yakın arkadaşım Ege. Onunla okulda beraber oyunlar oynuyoruz. Benim bir tane ördeğim vardı ama öldü. Ben en çok civciv beslemek isterdim. Hayvanları çok severim.

İZZET EREN CANGÜL: Benim en sevdiğim arkadaşım Furkan. Benim bir de kuşum var adı da Maviş. Kuşları çok seviyorum. Bütün hayvanları çok severim.

EBRAR DEMİR: Ben en çok balık beslemek isterdim. Balıkları çok seviyorum. Rengarenkler. En sevdiğim ve oyunlar oynadığım, iyi anlaştığım arkadaşım Elif.

AYŞE NAZ ESER: Hayvanları sevmeliyiz. Onlara kötü davranmamalıyız. Ben kuş beslemek isterdim. Benim en sevdiğim arkadaşım da Zümra.

ZÜMRA SARI: Ben bütün hayvanları severim. Bazıları korkunç olabilir ama biz onlara zarar vermezsek onlarda bize zarar vermez. Ben en çok papağan beslemek isterdim. Benim okulda en sevdiğim ve en iyi anlaştığım arkadaşım Eymen.

KARDELEN AYDOĞAN: Benim en sevdiğim arkadaşım Eymen. Ben de hayvanları seviyorum. En çok balık beslemek isterdim.

FURKAN KAYRA FİDAN: Ben civciv beslemek isterdim. Onları çok seviyorum. Minicikler ve sapsarı renkteler. Çok ciciler. Benim de en sevdiğim arkadaşım Eymen.

TUANA KAPAN: Ben köpekleri çok severim. Keşke benim de minik bir köpeğim olsaydı. Onunla oyunlar oynamak, onu gezdirmek isterdim. Benim de en iyi arkadaşım Eymen.

RANA TÜRKYILMAZ: Ben balıkları çok severim. Benim balıklarım vardı. Çok güzellerdi. Ben onlara yem verirdim. Benim sınıfımda en sevdiğim arkadaşım Eymen. Okulumu ve öğretmenlerimi de seviyorum.

YİĞİT ŞEKER: Ben balık besliyorum. Balıkları çok severim çünkü. Benim en iyi arkadaşım ve en güzel vakit geçirdiğim arkadaşım Kerem’dir.

CEYLİN BOZBAY: Ben de balıkları çok severim. Balık besliyorum. Yemlerini veriyorum. Onları izlemeyi çok seviyorum. Benim en sevdiğim arkadaşım Ayşenaz.

HAKAN KAYABEY: Ben balıkları çok severim. En çok da beslemek istediğim hayvan Balık. Okulumda da en sevdiğim arkadaşım Zümra. Okulumu öğretmenlerimi öğretmen ablaları çok seviyorum. Annemi Babamı da seviyorum.

ABDULLAH ERSİN: Benim en iyi anlaştığım ve sevdiğim arkadaşım Talip. Onunla vakit geçirmeyi seviyorum. Ben bütün hayvanları severim. Ama balık beslemek isterdim.

ARDA TAŞKAN: Benim sevdiğim arkadaşım Kerem. Onunla çok güzel oyunlar oynuyoruz. Ben bütün hayvanları severim. Ama en çok köpek beslemek isterdim.

MERT YILMAZ: Arda benim en sevdiğim arkadaşım. Ardayla beraber oyunlar oynuyoruz. Çok eğleniyorum. hayvanların da hepsini severim. Ama en çok balık beslemek isterdim.

ERTUĞRUL SU: Hayvanlara zarar vermemeliyiz. Onların da canı var. sokak hayvanlarına su ve yemek vermeliyiz. Ben en çok kuş beslemek isterdim. Hakan benim en sevdiğim arkadaşım.

ELİF KANDEMİR: Benim en sevdiğim arkadaşım Eymen. Eymenle oyunlar oynuyor güzel vakit geçiriyoruz. Okulumu çok seviyorum. Ben en çok balık beslemek isterdim. Balıkları çok seviyorum çünkü.

ZEYNEP KANDEMİR: Ayşenaz benim en sevdiğim ve değer verdiğim arkadaşım. Benim beslemek istediğim hayvan da papağan. Ben papağanları çok severim.

TALİP AYDOĞAN: Ben ördek beslemek isterdim. Çok güzeller. En sevdiğim arkadaşım da Kerem.

HABİL ZENGİN: Benim balıklarım var. Yani ben Balık besliyorum. Civciv de beslemek isterdim. Ama onlara bakmak balık bakmak kadar kolay olmuyormuş.Benim en sevdiğim arkadaşım da Arda.

BUSE SOLMAZ: Ben balık besliyorum. Evimizde balıklarım var. Onlara yem veriyorum. Annemin yardımıyla sularını temizliyorum. En sevdiğim arkadaşım da Zümra. Onunla vakit geçirmeyi seviyorum.

HAZIRLAYAN: DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.