Balıkesir Merhaba Gazetesi

Naim Hoca’ya baskı var

Naim Hoca’ya baskı var
23 Şubat 2015 - 0:04

Genel

CHP’nin 2004 yerel seçimlerinde Balıkesir’de önemli bir başarı elde etmesini sağlayan Naim Durmaz’a yine ‘ön seçime gir’ baskısı var, ama Naim Hoca kırgın…

Balıkesir’de neredeyse her evde bir öğrencisi olan, deneyimli eğitimci, 2004 yerel seçimlerde Balıkesir’de

Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde en büyük başarıyı elde etmesini sağlayan Naim Durmaz’a yine “ön seçime gir” baskısı var, ama Naim Hoca kırgın. CHP kulislerinde, bazı partililer Naim Durmaz’ın milletvekili adaylarının belirleneceği ön seçime katılmasını istediklerini belirtiyor. Bu isimlerden biri de Müçteba Tiryakioğlu… Tiryakioğlu, “Naim Hocayı listede görmek istiyorum” diyerek görüşünü belirtenlerden…

Naim Durmaz ise bu konuyla ilgili olarak, “Aday olmayı düşünmüyorum, ama bu konuda çevremden çok baskı var. Partililerden olsun, eski öğrencilerimden olsun, çok değişik partilerden olsun, benim yeniden aday olmamı isteyen çok kişi var, ama yaşadığım olaylar beni kırdı. Özellikle son yerel seçimlerde; ‘Belediye başkan adayımız’ denilerek lanse edilip, sonra parti ile ilgisi olmayan bir ismin aday gösterilmesi, beni gerçekten kırdı” diyerek düşüncelerini belirtti.

Naim Durmaz, 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Ak Parti’nin adayı Sabri Uğur’un karşısında büyük bir başarı elde etmişti. Durmaz, Uğur’u zorlayan orandıa oy almış, CHP ise 10 tane belediye meclisi üyeliği kazanmıştı.

2009 yerel seçimlerinde ise Naim Hoca aday olmazken, CHP’nin oyları çok büyük oranda düşmüştü. 2015 yerel seçimlerinde ise Naim Durmaz, Balıkesir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmış, sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun isteği ile Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat aday gösterilmiş, fakat sonuç olumsuz olmuştu. 2009 yılında, İsmail Ok’un belediye başkanı seçildiği adaylık sürecinde Durmaz’ı evinde ziyaret ettiği ve “Hocam siz aday olacaksanız ben çekilirim” dediği de konuşulan bir durumdu.

CEMİL YURTMAN

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.