Balıkesir Merhaba Gazetesi

NARKOTİM UYUŞTURUCU ARADI

NARKOTİM UYUŞTURUCU ARADI
11 Mart 2016 - 10:21

Genel

NARKOTİM  UYUŞTURUCU ARADI

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Narkotim ekipleri  dün Balıkesir Merkez’de 5 ayrı noktada eş zamanlı uyuşturucu madde araması yaptı.

Türkiye genelinde yaygınlaşan uyuşturucu madde kullanımını engellemeye çalışan Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu madde ile mücadeleyi sürdürmeye devam ediyor. Özellikle fakülte çevrelerinde ve liselerin etrafında güvenlik önlemlerini arttıran ekipler uyuşturucu ve uyarıcı madde arama çalışmalarını rutin olarak yapmaya devam edecek.

BALIKESİR’DE EŞ ZAMANLI UYGULAMA

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü NARKOTİM ekipleri dün 16.00 ile 18.00 saatleri arasında merkez ilçelerdeki 5 ayrı noktada uyuşturucu arandı.  İl genelinde bulunan park, bahçeler, okullar ve kafelerde uyuşturucu, uyarıcı madde  aramaları yapıldı. Saat 16.00 itibariyle Atatürk Parkı, Şehitler Parkı, Necati Bey Eğitim Eğitim Fakültesi karşısında bulunan kafeler, Balıkesir Lisesi ve Kurtdereli Endüstri Meslek Lisesinde eş zamanlı uyuşturucu madde arama çalışmaları yapıldı. NARKOTİM ekipleri uygulamayı 45 kişilik bir ekiple gerçekleştirdi.

KAFELER ARANDI

Necati Bey Eğitim Fakültesi’nin etrafında bulunan kafelerde uyuşturucu ve uyarıcı madde araması yapıldı. Balıkesir Emniyet Müdürlüğü NARKOTİM ekipleri Necati Bey Eğitim Fakültesinin karşısında ve ara sokaklarda bulunan kafelerde arama yaptı. Kafelerde bulunan kişilerin kimlik kontrolleri ekipler tarafından yapıldı. Kimlik kontrolü yapan NARKOTİM ekipleri gerekli gördükleri durumlarda üst araması da gerçekleştirdi. Kimlik kontrollerinin ardından kafelerden çıkan NARKOTİM ekipleri bu uygulamayı rutin olarak yaptıklarını ve uygulamanın devam edeceğini dile getirdi.

ŞÜPHELİ KİŞİLER ARANDI

Balıkesir NARKOTİM ekipleri Necati Bey Eğitim Fakültesinin çevresindeki kafelerde arama yaparken cadde üzerinden geçen ve şüpheli gördükleri kişilere kimlik kontrolü yaptı. Kimlik kontrolü ve üst aramasının yapıldığı uygulama vatandaşlar tarafından meraklı gözlerle izlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.