Özel Haberlerİlçe Haberleri

Nasrettin Hoca’nın Fıkrası Balıkesir’de Gerçek Oldu

Balıkesir’de Ramazan ayında yaşanan ilginç olay hem duygulandırdı hem de sevindirdi. Balıkesir pazaryerlerinden gerek pazarcılar gerekse müşterilerin diyalogları dikkat çekiyor. Bu hafta Bit Pazarında yaşanan ilginç olaysa herkesi şaşırttı. Yaşanan olay hem güldürdü hem düşündürdü.

Nasrettin Hoca’nın Fıkrası Balıkesir’de Gerçek Oldu

Nasrettin Hocanin Fikrasi Balikesirde Gercek Oldu 1

İlginç Olaylarda Yaşanıyor

Balıkesir’de geçmişten günümüze Bit Pazarı adıyla satışa çıkan ürünler dikkat çeker. Tarihi ve antika değeri olan bu ürünlerin yanında kıyafet ve çeşitli kitap vs malzemelerde bulunur. Fiyat aralıklarının oldukça ürün değerine göre farklılık gösterdiği Bit Pazarı bu hafta ilginç bir olaya tanıklık etti.

Hem Düşündüren Hem Yüz Güldüren Olay Yaşandı

İrfide Gözören eşi ile birlikte Bit Pazarına yıllardır geldiğini ve eskiye olan özlemi bu pazarda giderdiklerini söyledi. Merhaba Gazetesine konuşan Gözören eşi için aldıkları bir montun içinden para çıktığını ve montu satan pazarcının parayı geri almadığını belirterek bu Pazar çok bereketli yorumunu yaptı. Mont içindeki  400 TL Ramazan ayında ikinci el mont alan müşteri için sevinç kaynağı oldu. Duygulandığını belirten Mustafa Gözören ise durumumuz var ancak çokta iyi değil. Çocuklarımızı okutuyoruz ve montu beğendim aldım. 150 TL Parasını ödedim elimi monta attım 600 TL çıktı. Para var içinde dedim Allah razı olsun çıktıysa sana çıktı bana mı çıktı diyerek pazarcımızda beni çok duygulandırdı. Mutlu oldum” dedi.

Olay Nasrettin Hoca’nın Fıkrasını Hatırlattı

Balıkesir Bit Pazarında yaşanan bu olaya ilişkin Nasrettin Hoca’nın Fıkrası akıllara geldi.gazetemerhaba.com ve Merhaba Gazetesi çalışanları olarak bu olay bize anlamı tam içermese de ciddi bir Nasrettin Hoca Fıkrasının çağrışımını yaptı.

Nasreddin Hoca çarşıda dolaşırken biri:

– “Efendi, az önce nar gibi kızarmış bir tepsi baklava götürdüler,” demiş.

Hoca aldırış etmeksizin;– “Bana ne?” demiş.

– “Amma, baklava tepsisini sizin eve götürdüler” demiş.

Hoca adama dönüp O Halde;– “Sana ne?”

Haber Merkezi

Balıkesir’de Atatürk’ün Çınarı: Bir Tarihi Anıtın Hikayesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu