Balıkesir Merhaba Gazetesi

NE OLACAK ŞİMDİ?

NE OLACAK ŞİMDİ?
17 Nisan 2015 - 0:11

Genel

BALIKESİRSPOR’DA KONGRE İPTAL

Dün yapılan duruşmadan çıkan kararla kongrenin iptal edildiğini söyleyen Feyyaz Çiftçi, MERHABA’ya yaptığı konuşmada ‘Biz kazandık ama bu sürede Balıkesir spor çok şey kaybetti’ dedi.

Feyyaz Çiftçi ‘Balıkesirsporun bulunduğu durum ortada bizim hukuki alandaki haklılığımız ortaya çıktı fakat sevinmiyoruz çünkü takım küme düştü. Mali olarak büyük bir borç yükünün altına girdi. Bundan sonra tez zamanda adil bir kongre ortamı oluşur ve kongre yapılır. Layıkı ile bir yönetim oluşturulur.

Balıkesirspor bir batağa sürüklenmeden kurtarılmaya çalışılır. Önümüzdeki sezonun hazırlıklarının biran önce yapılması lazım.’ dedi. Çiftçi, şöyle konuştu: ’Bugünkü duruşmada bizim kararımız alınan kararlarla birlikte kongrenin iptali oldu. Talebimiz yeni bir kongre yapılması yönündeydi mahkeme bizim dosyamızı kabul etti. Kongrede alınan tüm kararlar ile birlikte iptal etti. Kayyum talebimizi de uygun gördü fakat kayyum atamak asliye hukuk mahkemesi henüz sulh hukuk mahkemesinde olduğu için dosyayı kayyum atama için sulh hukuk mahkemesine gönderdi. Bundan sonraki süreçte sulh hukuk mahkemesinde kayyum atanacak. Kongre yenilenecek.’


 

GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

Büyükşehir Merhaba Gazetesi konuyla ilgili Kulüp Başkanına ulaştı ve durumu sordu. Kulüp Başkanı Tuna Aktürk sosyal medyadaki bilgi kirliliğine işaret ederek kayyum atandı deniyor böyle bir şey yok kongrenin iptali içinse temyize göderdik biz görevdeyiz’dedi.

Balıkesirspor Kulüp Başkanı Tuna Aktürk ‘Mahkeme genel kurulu iptal etti. Bizde temyize gidiyoruz. Temyiz sonuçlanana kadar görev bizde. Türkiye’de aynı şekilde Trabzon spor kulübü de bu şekilde yönetiliyor. Genel kurulu bir buçuk yıl önce iptal edildi temyize gitti. Davanın sonuçlanması bekleniyor. Görev bizde herhangi bir kayyum yok. Sosyal medyada kayyum atandı gibi bilgiler dolaşıyor bunlar doğru değil. Mahkeme kongreyi iptal etti bizde temyize gönderdik. Görevimizin başındayız.’ dedi. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.