Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ne Zaman Bizden Olacaksınız?

Ne Zaman Bizden Olacaksınız?
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
28 Aralık 2021 - 8:08

Ne Zaman Bizden Olacaksınız?

            Geçen hafta başı yani 20 Aralık Pazartesi günüydü. Akşam eve gelmiş, akşam yemeği yemiş toplantı için dışarı çıkmaya hazırlanıyordum. Çok üzgün ve şaşkındım. Eşime dedim ki “Neredeyse 50 yaşıma gireceğim, hayatımda böyle bir şey görmedim. Altının gramı bir günde %11 yükseldi, bin lirayı aştı. Memlekete resmen operasyon çekiliyor.”

Koca koca ekonomistler, gasteciler (özellikle bu kelimeyi kullanıyorum, çünkü dışarıdan fonlanan, değişik yabancı vakıflardan maaş alanlar gazeteci olamaz) ekranlarda arzı endam ediyor. Ha bire umutsuzluk pompalıyor. Muhalefetse ha keza. Hemen seçim, hemen sandık. ABD büyükelçisi ile bir ay içinde 4, yazıyla DÖRT defa görüşmeler. Parasını yurt dışına çıkaran sözde iş adamları. Hükümete faizi artır baskısı. Halbuki iş insanları yatırım için düşük faiz ve düşük enflasyon talep eder.

Planlar tıkır tıkır işliyor. Bir ürüne haftada 3-5 defa zam yapmalar.. Marketlerde sabah erken saatlerde veya öğle arası içeriden kapıları kitleyip etiket değiştirmeler… Hatta bazı ürünleri raflardan kaldırmalar… İnsanlarda tam bir umutsuz, şaşkın ve korku hali…

İşte bu durumdan yani Türk Milletinin mutsuzluğundan, endişesinden, kasvetinden zevk alan “Beyaz Türkler”, “Mavi kanlılar” hatta adı senin benim gibi Ahmet, Mehmet olup, gerçek isimleri farklı olanların zil takım oynamadıkları kaldı. Zaten bunlar İHA, SİHA, TOGG, ATAK, doğalgazın keşfine, PKK’yı ve diğer terör örgütlerini nefes alamaz duruma düşürmemize de sevinmemişlerdi.

***

Ancak içimde bu millet dualı, ne olur, olur bir çıkış yolu bulunur diye umutluydum. Derken toplantı sırasında başkan yardımcım “Başkanım yanlış görmüyorsam altın %7 aşağıda dedi.” Sonra yaşananları hepiniz biliyorsunuz.

Malum kanallarda canlı yayında atıp tutarken yakalanan, yüzleri düşen, utanmayan, hatta “alım fırsatı” diye yorum yapan eski Merkez Bankası Başkanı yeni vekillerimiz, iş insanlarımız, dolar düştü, gariban halkın yüzü güldü diye nasıl karalar bağladılar? Nasıl üzüldüler? Aman Allah’ım sanki evlerinde, TV kanallarında, köşelerinde cenazeleri var.

Ya kardeşim, siz ne zaman bu millet ile aynı şeye sevinecek, aynı şeye üzüleceksiniz? Ne zaman bizden yani, halktan yana olacaksınız? Ben cevap vereyim: Hiçbir zaman!!

Bu arada MHP’li Silivri Belediye Başkan Volkan Yılmaz’a halkım adına çok teşekkür ediyorum. Volkan başkan, belediye ait 500 dönüm araziye ayçiçek ektirmiş, elde ettiği 50 ton ayçiçek yağını da 10 bin ihtiyaç sahibi aileye ücretsiz olarak dağıtmış. Allah O’ndan ve O’nu  yetiştiren anne ve babasından razı olsun. Rabbim sayılarını arttırsın.

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.