Balıkesir Merhaba Gazetesi

NEF BİR MARKA

NEF BİR MARKA
17 Şubat 2015 - 0:18

Genel

Necati Eğitim Fakültesi (NEF)Dekanı Prof. Dr. Fatih Satıl, Fakülte olarak kaynağı öğrenci olan ve topluma hizmet eden projelerini anlattı. Dekan Satıl, Mezun olduğu Fakülte olan Necati Eğitim Fakültesi’nin şehir dışında bir Marka olduğunu ve önemli bir yere sahip olduğunu dile getirdi.

Balıkesir Üniversitesinin (BAÜ)ilk Fakültesi olma özelliğini taşıyan NEF’in markalaşma adına çalışmalar içinde bulunacağını ve öğrencilere yönelik projeleri olacağını belirten NEF Dekanı Prof. Dr. Satıl, eğitimci gözüyle güzel hizmetlere imza atacaklarını söyledi.

NEF Dekanı Prof. Dr. Fatih Satıl, MERHABA ’ya yaptığı konuşmada Necati Bey Eğitim Fakültesi BAÜ’nün İlk Fakültesi sonradan Fen Edebiyat Fakülteleri açıldı. Balıkesir dışında öğrencilere şu sorulur NEF’temi okuyorsun? Necati Eğitim Fakültesi bir markadır.’ dedi. Kendisinin de NEF’ten mezun olduğunu belirten Dekan Satıl, Necati Eğitim Fakültesinin benim için manevi bir değeri var dedi. Dekan Satıl şöyle konuştu: ‘NEF bir marka ve Bu marka değeri ön plana çıkarmak istiyoruz. Ben ayrıca NEF Mezunuyum 88-92 Yıllarında. Mezun olduğum okula şimdi Dekan olarak geldim. Manevi bir değeri var. Çalıştığım bu masada rahmetli Sekendiz hocam vardı ve buranın sorumluluğunu bilen biriyiz.

EĞİTİM KÖKENLİ OLMAM AVANTAJ

Bu amaçla hizmet için geldik. NEF’e daha önceleri eğitim kökenli olmayanlar başkan Dekanlar hep atandı. Branş olarak hep farklı idi ve haliyle eğitimin sorunlarını çok sahiplenemediler. Bağımı burası ile hiç kopartmadım ve bir eğitimci olarak bakıp güzel hizmetler yapmak istiyoruz. Yapacağımız hizmetler için Halkın ve Milli Eğitimin desteği çok önemli. El birliği ile idari kadromuzla iyi bir hizmet vermek istiyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapacağımız protokolle öğrencilerimizin sahada çalışmalarını istiyoruz ve Mezun Olmadan Ne İle Karşılaşacaklarını Önceden Görmelerini İstiyoruz.

PROJELER ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN

Hafta sonu kurslarına son sınıf öğrencilerinin de destek verebileceğini belirten Dekan Satıl, ‘İpekböceği projesi, Son sınıfların hafta sonu kurslarına destek verme durumu var. Öğrencilerimizi burada da değerlendirip pratik yapmalarını istiyoruz. ‘dedi. Prof. Dr. Satıl, Genç oldukları için öğrencilerle irtibatları da daha güzel diyerek İlçelere de bunu yaymak istediklerini belirtti. Dekan Satıl, Topluma hizmet adı altında projelerimiz var. Burada da 3’ncü sınıf öğrencilerimiz kitaplar dağıtıyor. Balıkesir’de bu projeleri yaymak istiyoruz. Kaynağı öğrenci olan Öğrenci merkezli projeleri uygulamak istiyoruz.’ diye konuştu.

BAHÇE ELDEN GEÇECEK

Birimlerin çoğalması ile birlikte yetersizlik olduğunu belirten Dekan Prof. Dr. Satıl, Necati Eğitim Fakültesi eski bir Fakülte olması nedeni ile birimlerinde yetersizlikte yaşıyor. Fakülte büyüdü. Eski tarihi bir bina burası 3-4 bölüm varken artık bu sayı arttı. Fiziki olarak yeterli değil. Yan binalara taşınıyor. Kampüse taşınmalı fakat öncelikli olan yatırımlar var. Rektörlük ile birlikte alınabilecek bir karar bu. Konferans salonumuz yeni teşrif edildi fakat yeterli değil. Sınıflar dar. Sınıfları genişletmek mümkün değil. Benim için bahçesinin ayrı bir özelliği var aynı zamanda botanikçiyim. Burayı Halkta kullanıyor ve halkın gözü önünde. Öğrencilerimizde çoğu vaktini hafta sonları bu bahçede geçiriyor. Bahçeyi’ de peyzaj çalışması ile elden geçireceğiz. Üniversitemizin Botanik Bahçesi ve Araştırma Merkezi Müdürüyüm. Bizim Botanik Bahçesi projemiz var. Kampüs alanında 20 hektarlık bir alanımız var. Yerel yönetimlerimizde sahip çıkarsa Üniversite bahçemizi daha nezih bir hale getirmek istiyoruz. KAMİL AKYÜREK

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.