Balıkesir Merhaba Gazetesi

NEF güne sporla başladı

NEF güne sporla başladı
06 Mart 2015 - 0:04

Genel

Sağlık Bakanlığı’nca ülke genelinde başlatılan ‘Yaşamın Her Alanında Fiziksel Aktivite’ kampanyası çerçevesinde ‘Masa Başı Egzersiz’ etkinliği Necatibey Eğitim Fakültesi’nde de gerçekleştirildi.

Toplumun fiziksel aktivite konusunda bilinçlendirilmesi için başlatılan kampanya kapsamında konferans salonunda düzenlenen etkinlik ile çalışanlar arasında fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmek, sağlıklı davranış ve yaşam tarzlarını teşvik etmek amaçlandı ve personel günlük mesailerine spor yaparak başladı.

Egzersiz sonrası personelin daha dinç ve mutlu olduklarının gözlemlendiğini belirten, Necatibey Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Fatih Satıl, konuyla ilgili açıklama yaparak, “Sağlık Bakanlığınca tüm Türkiye genelinde yürütülen bu kampanya kapsamında; personelimize düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak, spor bilincini geliştirmek ve iş yaşamında verimi artırmak amacıyla Halk Sağlığı Müdürlüğünce görevlendirilen uzmanlarca sabah saat 8.30’da 15 dakikalık bir egzersiz programı yapılmaya başlanmıştır” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.