Balıkesir Merhaba Gazetesi

NEZAKETİN YOLU

NEZAKETİN YOLU
18 Kasım 2014 - 10:40

Genel

Güzel yol yumuşak yöntem anlamına gelen JUDO sporu ile ilgili olarak gençler, spor dalları ve arkadaşlarını ayrıca gelecekteki hedeflerini aktardılar. Genç kuşağın bilimin ışığında ruhen,ahlaken,zihnen ve bedenen çok iyi yetiştirilmesi gerekliliğinden hareketle spor faaliyetlerine ve sporculara verilen önem günümüzde artarak devam ediyor.Her çeşit spor faaliyetinin Türk gençliğinin terbiyesinin ana unsuru sayan Atatürk’n de dediği gibi ‘BEN ,SPORCUNUN ZEKİ,ÇEVİK VE AHLAKLISINI SEVERİM’sözü günümüzde de değerini hala koruyor ve koruyacak.Genç beyinlerin spora verdiği destek ve önemle Gençlik Hizmetleri de bir çok alanda öğrencilere hizmet sunuyor.

CEREN DERYA AYDIN

Yaklaşık 4 senedir JUDO ile ilgileniyorum.Babamın tavsiyesiyle başladığım sporu hiç bırakmadım.Severek ve isteyerek  buraya geliyorum.Gençlik hizmetleri evimiz gibi oldu diyebilirim.Burada bir çok farklı arkadaşım ızda oldu.Zaman zaman farklı şehirlerdeki müsabakalarada gidiyoruz.Buraya geldiğim için mutluyum.İlerdie iyi bir Judo’cu olacağım.

ŞEYDANUR AYDIN

Bende ablam Ceren ile birlikte geliyorum.Spor’u seviyorum.Sağlık deyince spor aklıma geliyor.Değerlerimiz konusunda aklınıza ne geliyor sorunuza ben sevgi yanıtını veririm.Sporda da sevgi çok önemli.

AYBİKE YILDIZ

Ben 3 senedir sporla iç içeyim.Severek çalışmalara katılıyoum.En önemlisi arkadaşlarımla olmak beni mutlu ediyor.Spor herkesin vazgeçilmezi olmalı.Başta sağlık demek bence spor ve herkes sağlıklı olmak için spor yapmalı.

ENFAL BERFİN GÜN

Günümüzde hem spora hemde arkadaşlarımızla,büyüklerimizle ilişkilerimizde sevgi ve saygı dahada önemli hale geldi.Anlaşabilmek için önce konuşmak gerektiğini özellikle söylemek istiyorum.Konuşalım ve konuşabilelim.

GAMZE UNCU

Spor mutluluk demek.Çalışmalarımızın olduğu günlerde  daha çok mutlu oluyorum.Spor aynı zamanda sosyalleşmeninde önemli bir ayağı.Spor yapmayanlara tavsiyem ‘mutluluk spor’da’diye seslenmek istiyorum.

FATMANUR YÖRÜK

İnternetin başında sabahtan akşama kadar boş vakit geçireceğime burada arkadaşlarımla spor yapmak çok güzel.Hem eğleniyor hem spor yapıyoruz.Saygı ve sevgi olmadan olmaz.Bizim sporumuzda da bu kurala uymak gerekiyor.En güzel kural sevgi ve saygı.

SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.