Balıkesir Merhaba Gazetesi

Noel baba bir tuzaktır

Noel baba bir tuzaktır
31 Aralık 2014 - 0:06

Genel

SP Kadın Kollarından yapılan bir açıklamada Noel Baba’nın tarihimizde, geleneklerimizde ve inancımızda hiçbir yeri olmadığı belirtildi. Açıklamada, “Noel Baba figürü sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür” denildi.

Saadet Partisi (SP) İl Hanım Kolları Başkanı Nurcan Ertürk, yeni yıl kutlamaları dolayısı ile mağazalarda, sokaklarda, eğlencelerde Noel Baba figürünün kullanılmasını eleştirdi. Ertürk, Noel Baba Figürü’nün ne kültürümüzde, ne geleneğimizde ne de inancımızda yeri olduğunu belirtti. Ertürk,“Noel Baba figürü sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür” dedi.

Nurcan Ertürk, “Bilindiği üzere, Milletleri millet yapan en önemli unsur, şüphesiz ki,  o milletin tarihi, inancı, kültürü ve ortak değerleridir. Bir millet kendi tarihine, kendi inancına, kendi kültür ve değerlerine sarıldığı ölçüde, sağlam bir gelecek inşa edebilir. Kendi milli ve manevi değerlerinden uzaklaştığı, kendi kültürüne yabancılaştığı takdirde ise sadece değerlerini değil, bir gün gelir özgürlüğünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Tarih bunun dramatik örnekleriyle doludur. Gelin bu kültür emperyalizmine karşı koyalım. Aslımıza, tarihimize, inancımıza sarılalım” diye konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.