Balıkesir Merhaba Gazetesi

Noter belgeli atamaları sordu

Noter belgeli atamaları sordu
12 Aralık 2014 - 0:03

Genel

CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş, Türk Eğitim-Sen’in, ‘kimlerin müdür atanacağını önceden notere belgelettiği’ olayı Meclis’e taşıdı.

Türk Eğitim-Sen’in, eğitim kurumlarına müdür atamaları öncesinde kimlerin atanacağının belli olduğunu notere tespit ettirerek gündeme getirdiği torpil iddiaları Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) gündemine taşındı. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş, konu hakkında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması isteği  ile TBMM Başkanlığı’na bi soru önergesi sundu.

Türk Eğitim-Sen, atamalar öncesinde kapalı zarf içinde 39 kişinin isminin ve hangi okullara atanacaklarının yazılı olduğu bir belgeyi notere teslim etmiş ve atamalardan sonra 39 kişiden 29’unun müdür olarak atandığını saptamıştı. Türk Eğitim-Sen, konuyla ilgili olarak bir basın toplantısı ile de müdür atamalarında yapılacak mülakatların göstermelik olduğunu, atanacak yöneticilerin mülakat yapılmadan önce belli olduğu iddiasını yinelemişti.

Gümüş, zöz konusu durum açıklığa kavuşmadığı sürece Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da zan altında olduğunu belirtti.  Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş, soru önergesiyle; “İddialar doğru mudur? Yapılan müdür atamalarına bir usulsüzlük karışmış mıdır? Milli Eğitim Bakanı olarak Balıkesir’de yapılan müdür atamalarıyla ilgili soruşturma başlattınız mı? Yapılan mülakatların iptali için bir başvuru gelmiş midir? Yapılan mülakatların iptal edilerek tekrarlanması gibi bir düşünceniz var mıdır?” diye sordu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.