Balıkesir Merhaba Gazetesi

O ARTIK DÜNYA MARKASI Barış Varol

O ARTIK DÜNYA MARKASI Barış Varol
25 Eylül 2014 - 0:06

Genel

04

 

PWT Workshop’ta 2 kez Türkiye Birincisi, olan Barış Varol, yine PWT’nin düzenlediği Mardin’deki yarışmada dünyaca ünlü fotoğrafçılar Jeff Voon, Kenvin Pinardy ve Cm Leung’dan Mansiyon ödülü alarak adından söz ettirdi

KATILDIĞI sempozyum, yarışma ve workshoplarda elde ettiği başarılarla adından sık sık söz ettiren Barış Varol, artık uluslararası düzeyde Türkiye’yi temsil etmeye hazırlanıyor.
Düğün Fotoğrafçılığı dalında ülke çapında şu an bir numara olan ve birçok firmadan teklif alan Balıkesirli Barış Varol, İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyükşehirlerdeki meslektaşlarını tek tek geride bırakarak ülke çapında adını daha fazla duyuruyor.

MARDİN
Photo Workshop Turkey’in düzenlediği 2 etkinlikte WPPI gibi uluslararası düzeyde faaliyette bulunan kuruluşlardan ödül almış fotoğraf sanatçılarının verdiği eğitim ve ardından yarışmalarına katılan Barış Varol son dönemdeki Sapanca ve İzmir’den birincilik ile dönmüştü.

hamam
2012 YILI DÖNÜM NOKTAMDI
Son olarak Mardin’de düzenlenen PWT etkinliğinden de fotoğrafçılıkta otorite sayılan Jeff Voon, Kenvin Pinardy ve Cm Leung gibi 3 ünlü isimden finalist olarak mansiyon özel ödülü kazanan Barış Varol, 1988 yılından bu yana yaptığı baba mesleğini 2012 yılına kadar standart düzeyde devam ettiğini söyledi. Varol, o tarihten sonra bir anda ciddi bir karar vererek, çalışmalarını ulusal ve uluslararası boyutta taşımaya karar verdiğini söyleyerek “2012 yılında ‘daha iyi, daha anlamlı ve kaliteli bir hizmet adına neler yapabilirim’ demeye başladım. Dünyadaki gelişmeleri takip etmeye karar verdim. Bunun ardından katıldığım düğün fotoğrafçılığı eğitimleri oldu. Fakat özellikle Özkan Saral’ın organizasyonundaki PWT‘in düzenlediği Jeff Vonn ve son olarak da Sergey İvanow eğitimleri bu konudaki bakış açımı değiştirdi. Şimdi ve hayatımın devamında özellikle iyi bir düğün fotoğrafçısı olarak devam etmeyi düşünüyorum” diye konuştu.

kız
AMACIM ÜLKEMİ TEMSİL ETMEK
Türkiye Birinciliği’ni iki kez kazanan Barış Varol, artık hedeflerini daha da büyüttüğünü kaydetti. Eğitim çalışmalarına devam edip, kariyerini farklı bir boyuta taşıyan Varol “Artık hedeflerin daha büyük. Uluslararası düzeyde yarışmalara katılarak ülkemin adını duyurmak ve hizmet etmek istiyorum. Bizim insanımız çok yetenekli. İstediğimizde içimizdeki cevheri ortaya çıkarabiliyoruz” diye konuştu.
HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.