Balıkesir Merhaba Gazetesi

O şarkı bizim şarkımız

O şarkı bizim şarkımız
30 Aralık 2014 - 0:17

Genel

MHP İl Başkanı Argun Atıcı, Ak Parti’nin seçim propaganda müziği olarak seçtiği ‘Kiziroğlu’ şarkısını daha önce kendilerinin kullandığını, Ak Parti’nin Dombıra müziğinde de aynı şeyi yaptığını söyledi.

Ak Parti’nin propaganda müziği olarak seçtiği ‘Kiziroğlu’ Türküsü’nün yarattığı tartışması devam ediyor. Konuyla ilgili olarak MHP İl Başkanı Argun Atıcı da bir açıklama yaparak Ak Parti’nin bunu alışkanlık haline getirdiğini söyledi. “Herkes fıtratına uygun hareket eder” diyerek tepkisini dile getiren Atıcı, “AK Partinin şarkısı Kiziroğlu bizim şarkımızdı. Alışkanlıkların devamı olduğu için herkes fıtratına uygun hareket eder.

Daha önceden Dombıra şarkısında da yaşamıştık. Para ve devlet gücüyle ikna metodu kullanılmıştır. Şaşırmadık. Alışkın olduğumuz bir durum. Tarih tekerrürden ibarettir. Son çırpınışlarıdır. Partimizin stratejik olarak hazırlamış olduğu 2023 projemizi de aynı şekilde almışlardır. Bu alışkanlıkları çerçevesinde bizlerden bir şey öğrendiklerini düşünüyoruz. Faydası var mı yok mu bilmiyoruz” diye konuştu.

HABER: FATMA KARA

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.