Balıkesir Merhaba Gazetesi

O ŞİMDİ KOKOREÇÇİ

O ŞİMDİ KOKOREÇÇİ
16 Şubat 2015 - 0:03

Genel

Uzun yıllar müzikle iç içe yaşayan Ahmet Çağıran  şimdi Kokoreççilik yapıyor.
Susurluk’taki ilk orkestralarından  birine sahip olan müziğe Gitarla başlayıp org ile devam eden bir müzisyen Ahmet Çağıran.  Müzik yaşamında daha güzel yerlerde olabilme adına hem mesleğini hem da çevresini geliştirmek adına uzun yıllar biriktirdiği  şarkı sözlerini  besteleyip onlarca  bestesiyle birlikte  İstanbul’a  giderek  yaşamının bundan sonrasını  burada sürdürme kararı alan Çağıran İstanbul’da  yerleşti. Kısa sürede  geniş bir çevre edinerek küçük bir müzikholde işte buldu. Çalıştığı müzikholdeki arkadaşları ve müşterileri dinledikleri besteleri beğenerek bir kaset yapmasını söylediler. Ahmet Çağıran  İstanbul’a gelme amacının bu olduğunu söyleyerek kaliteli bir müzik  yapımcısı bulması gerektiğini  bu nedenle iyi bir piyasa araştırması yapmak istediğini belirtince bir çok  kişiden referans aldığı müzik yapımcısında karar kılıp  stüdyoya girdi. “Yabancı  Kollarda” isimli  kasetini yaptı. Müzik yapımcısıyla anlaşmaları 30 bin kaset üzerindendi. Kaset kapakları için fotoğraflar çekildi. Kısacası her şey tamamlandı.
Kasetlerin piyasaya çıkacağı gün  büyük bomba patladı ve yapımcı firma  iflasını açıkladı. Bu firmayı birkaç gün sonra Üniversal firması satın aldı. Bu firmayla iletişime geçtik ancak aldığı “Bizi ilgilendirmez  geçmişten biz sorumlu değiliz” yanıtı nedeniyle maddi ve manevi olarak yıkılan Çağıran uzun yıllar müziğe küskün kaldı.
Ancak her şeye rağmen hayat devam ediyordu  geçimini sağlamak için çalışması gereken Ahmet Çağıran  müzikle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir mesleğe yöneldi. Kokoreççilik. O şimdi Susurluk’ta süt kuzudan kendi elleriyle sardığı kokoreçleri satıyor. AHMET İMREN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.