Balıkesir Merhaba Gazetesi

OBİDER FARKI İLE GİRİŞİMCİLİK CAFESİ

OBİDER FARKI İLE GİRİŞİMCİLİK CAFESİ
20 Kasım 2014 - 0:17

Genel

OBİDER Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği, KOSGEB destekli girişimcilik kursu düzenledi.

 30 kursiyerin katılım gösterdiği kurs sonu, sertifikalar KOSGEB İl Müdürü Hüsamettin Çay tarafından dernek binasında dün teslim edildi.

Balıkesir’de 30 Kişinin katılım gösterdiği kurs, şimdiye kadar açılmış olan kurslardan çok daha farklı bir girişimcilik kursu oldu. Birebir başarılı girişimcilerden edinilen bilgiler ve yapılan ziyaretlerle gerçekleştirilen kursta Tellioğlu Değirmen Cafe’de bir araya gelen kadın girişimciler deneyim ve tecrübe ile birlikte iş kurma ve iş yönetmeyi yerinde görüp kurslardaki eğitimlere artı değer kattılar.

Otizmli çocukların büyüyüp aileleri ile birlikte bir işletme kurmaları ile hayata kazandırılması düşüncesinden hareketle çıkılan yolda OBİDER üyeleri KOSGEB’den Girişimcilik kursu aldılar. İş yeri açmadan önce yapılması gerekenler ve işletme için çalışmaların örneklerle anlatıldığı eğitimlerde Setsa Danışmanlık Hizmetleri firma eğitmeni Semra Koçoğlu Çevik kursiyerlere girişimciliği anlattı. İş kurma eğitiminin 6 hafta sürdüğünü belirten OBİDER Başkanı Fatma Tabanlı, MERHABA’ya yaptığı açıklamada, ‘Derneğimizin otizmli birey annelerini, dernek üyelerini ve gönüllü destekçileri girişimcilik konusunda bilgilendirmek ve Kosgeb’in verdiği eğitimleri verdirmek için bir araya geldik. Bizde bilgi alalım dedik. Haftada 2 gün olmak üzere 70 saatlik bir girişimcilik kursuydu. Çok renkli ve farklı geçti. Alanında başarı göstermiş olan Buse Tellioğlu bizi kahvaltıda ağırladı. Bilgilerinden faydalandık. Beypazarı gezimiz oldu. Eğitime artı katan girişim olanaklarını bize kazandırdı.’ dedi. OBİDER Başkanı Tabanlı’ Girişimcilik kursunda örnek işletme ziyaretini ilk kez sağlayan biz olmuşuz. Bundan memnun olduk. Bizim kursumuzda heyecanlı ve renkli kişiler vardı. Yerinde ve doğru örnekler gördük. Deneyimleri dinlemekte bir eğitim oldu. Annelerimizde bir şeyler yapabilir bir engelli kafesi açabilmeyi istiyoruz. Çocuklarımız büyüyor. Okuldan mezun olacaklar çalışabilecekleri bir kurum yok. Bunun için bir altyapı hazırlığındayız. Otizmli çocuğu olan genç annelerimizde var. Onlarla birlikte adım atalım istedik. Umarız çocuklarımızda mesleki eğitimlerini tamamladıktan sonra, ortaklaşa güzel şeyler yapacağız.’ şeklinde konuştu. HABER: FATMA KARA

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.